09.02.2012

Fullpakket sportshelg

Aksel Lund Svindal  (Foto: DON EMMERT/Scanpix/AFP)

Skiskyting, hopp, langrenn, skøyter og alpint er blant elementene i en fullpakket sportshelg.

Se helgens sport her

Etter sist helgs konkurranser er det noen som har noe å forsvare og noe å revansjere. I tillegg er det noen som har fått helt nye forutsetninger.

Bjørn Einar Romøren må vise at seieren i Kuusamo ikke var en blaff, mens Aksel Lund Svindal så langt i sesongen mangler en topp-plassering. For skøytelandslaget er det nye ansikter på trenersiden og det blir spennende å se hvordan det slår ut.

Fra morgen til kveld

Tora Berger (Foto: Alley,Ned/SCANPIX)

Lørdag behøver du ikke gjøre noe annet enn å se på sport fra morgen til kveld. Dagen starter med kombinerthopp fra Lillehammer, før det går slag i slag med skiskyting fra Østersund, sprintlangrenn fra Düsseldorf, hopp fra Lillehammer, utfor fra Beaver Creek, snøbrett fra Innsbruck og til slutt skøyter fra Calgary.

Program for Sportslørdag

Resultater lørdag

I tillegg kan du følge håndballjentene i VM-premieren i Kina mot Japan.

Hør Norge - Japan lørdag fra kl 12.00

Stafetter søndag

Søndag byr heller ikke på så mange pusterom, men dagen skiller seg litt ut fra lørdagen med at det er mange stafetter som skal avvikles.

Program for Sportssøndag

Resultater søndag