Her finner du terminlista for Klassequizen på Sørlandet, og du finner oppdaterte resultater. Under resultatlista kan du høre Klassequizen fra alle skolene på Sørlandet.
Alle de 19 fylkesvinnerne møtes i den store landsfinalen, som sendes på NRK1 lørdag 14. mai.
Gå til Klassequizens hjemmesider for mer informasjon.
Klassequizen 2016: Resultater og terminliste fra Sørlandet
Dato |
Skole |
Poeng |
Onsdag 6. januar |
Fevik skole (Grimstad) |
8 |
Onsdag 6. januar |
Grimstad ungdomsskole (Grimstad) |
9 |
Mandag 11. januar |
Marnar ungdomsskole (Marnardal) |
11 |
Mandag 11. januar |
Oasen skole (Songdalen) |
8 |
Onsdag 13. januar |
Skarpengland skole (Vennesla) |
9 |
Onsdag 13. januar |
Vennesla ungdomsskole (Vennesla) |
9 |
Mandag 18. januar |
Karuss skole (Kristiansand) |
7 |
Mandag 18. januar |
Ve skole (Kristiansand) |
10 |
Onsdag 20. januar |
Birkenlund skole (Arendal) |
9 |
Onsdag 20. januar |
Arendal International School (Arendal) |
6 |
Mandag 25. januar |
Evje ungdomsskule (Evje og Hornnes) |
8 |
Mandag 25. januar |
Bygland skule (Bygland) |
10 |
Onsdag 27. januar |
Byremo ungdomsskole (Audnedal) |
7 |
Onsdag 27. januar |
Torridal skole (Kristiansand) |
8 |
Mandag 1. februar |
Lyngmyr ungdomsskole (Tvedestrand) |
5 |
Mandag 1. februar |
Abel ungdomsskole (Gjerstad) |
9 |
Onsdag 3. februar |
Lista ungdomsskole (Farsund) |
10 |
Onsdag 3. februar |
Lyngdal kristne grunnskole (Lyngdal) |
7 |
Mandag 8. februar |
Tonstad skule (Sirdal) |
8 |
Mandag 8. februar |
Åseral ungdomsskole (Åseral) |
11 |
Onsdag 10. februar |
Iveland skole (Iveland) |
5 |
Onsdag 10. februar |
Engesland skole (Birkenes) |
7 |
Mandag 15. februar |
Haumyrheia ungdomsskole (Kristiansand) |
11 |
Mandag 15. februar |
Kristiansand International School (Kristiansand) |
9 |
Onsdag 17. februar |
Valle skule (Valle) |
7 |
Onsdag 17. februar |
Grim ungdomsskole (Kristiansand) |
10 |
Mandag 29. februar |
Flekkefjord ungdomsskole (Flekkefjord) |
7 |
Mandag 29. februar |
Kvinlog skule (Kvinesdal) |
4 |
Onsdag 2. mars |
Lillesand ungdomsskole (Lillesand) |
10 |
Onsdag 2. mars |
Moltemyr skole (Arendal) |
7 |
Mandag 7. mars |
Stinta skole (Arendal) |
8 |
Mandag 7. mars |
Nedenes skole (Arendal) |
7 |
Onsdag 9. mars |
Fiskå skole (Kristiansand) |
11 |
Onsdag 9. mars |
Lyngdal ungdomsskole (Lyngdal) |
12 |
Mandag 14. mars |
Holviga skole (Grimstad) |
11 |
Mandag 14. mars |
Froland skole (Froland) |
6 |
Onsdag 16. mars |
Møvig skole (Kristiansand) |
7 |
Onsdag 16. mars |
Fjære ungdomsskole (Grimstad) |
12 |
Mandag 4. april |
Finale Vest-Agder:Lyngdal-Haumyrheia |
|
Onsdag 6. april |
Finale Aust-Agder:Fjære-Holviga |