Dette er i korthet fortellingen om en arbeideravis, Rju…
Her kan du høre om at Dagbladet trykker en avis for den…
Det at det skulle være olje i havbunnen under Nordsjøen…
Redaktøren i VG (Verdens Gang) svarer på hvorfor hans a…
Bergen er bokmålsområde, men Bergens Tidende har likeve…
Sendt: 28. feb 1972
27. februar 1972 våknet Kristiansand til kaos. I løpet av natten hadde huset til avisen Fædrelandsvennen brent. Fem bomber hadde sprengt inne i huset, uten at noen kom til skade. Bombene gjorde store materielle skader, og en 18 år gammel lærling som jobbet i avisen ble kort tid etter tatt for ugjerningen. Han tilsto at han gjorde det som en hevnaksjon mot kollegaer som hadde behandlet ham dårlig.
Her får du se en reportasje fra Dagsrevyen, som ble sendt dagen etter attentatet.
Klipp og lim denne koden for å lage referanse til dette klippet i din blogg eller nettside. Koden kan også limes inn i systemer som Fronter, It's Learning og PedIT.
Embed koden fungerer tilsvarende som HTML referanse, men lar deg spille av klippet direkte uten å måtte klikke deg til NRK Skole.
Opphavsrett NRK © 2009–2013 NRK | Nettsjef: Sindre Østgård | Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen