Erlend Mokkelbost har fartstid fra hardcore punk-bandet…
Olav Stedje slo gjennom som artist med plata ''Vi vandr…
Landets største og mest tradisjonsrike årlege festspela…
Cornelis Vreeswijk (1937-1987) var en folkekjær nederla…
Her får du møte en norsk visesanger som besteforeldrege…
Sendt: 11. apr 1987
Hans Rotmo er mannen bak Vømmøl Spellemannslag og en av de mest sentrale skikkelsene i trøndersk folkekultur. Her er han i aksjon som Ola Uteligger på Trøndelag Teater.
Fra sitt småbruk i Stjørdal forteller Rotmo om suksessen på teaterscenen, om samarbeidet med Åge Aleksandersen og Terje Tysland og om framtidsplanene.
Klipp og lim denne koden for å lage referanse til dette klippet i din blogg eller nettside. Koden kan også limes inn i systemer som Fronter, It's Learning og PedIT.
Embed koden fungerer tilsvarende som HTML referanse, men lar deg spille av klippet direkte uten å måtte klikke deg til NRK Skole.
Opphavsrett NRK © 2009–2013 NRK | Nettsjef: Sindre Østgård | Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen