Kårer ditt kulturminne

Hva er de kjæreste tingene vi har rundt oss til daglig? Kulturminneåret 2009 er i gang og bilder av gjenstander og øyeblikk som symboliserer dagliglivet etter krigen og frem til i dag, skal samles. Til slutt skal man kåre de 100 kjæreste kulturminnene.
Publisert 12.01.2009 18:51. Oppdatert 08.05.2009 12:17.
- Skriv ut
Følg med på dagligliv.no
Det hele skjer i regi av dagligliv.no som er en del av kultuminneåret 2009. I Sveip mandag fortalte prosjektleder Ulla Heili om hvordan folk skal gå fram når de dagligdagse tingene skal fram i lyset.
Se innslaget om Kulturminneåret 2009 her
16. april ble nettstedet dagligliv.no offesielt åpnet. Se intervju med prosjektleder Ulla Heli her: Kulturminner på dagligliv.no
Cecilie Smidsrøds bilde "Damen i den hvite rammen" ble kåret til månedens kulturminne: Månedens kulturminne
Du kan lese mer om prosjektet her: kulturminneaaret2009.no
Send ditt kulturminnebidrag til oss på e-post sveip@nrk.no
eller bruk Sveipofonen
Du kan også laste opp ditt bidrag på hjemmesiden til dagligliv.no. Her kan du også se alle bbidragene og stemme på den du synes er best.
Se de innsendte bildene her:
Lyd og video
Galleri
Les
Lenker
Siste: Sveip
Flere saker fra Sveip
- Årets bedriftsblad
- Øyne på utstilling
- Har autografen til 3000 statsledere
- Kroppsmaling i glassmonter
- Maler for Pink Floyd
- Triathlon opp Trollveggen
- Hva er din favorittmynt?
- Røde kors-aksjon mot menneskehandel
- Olympisk gull i fjernsjakk
- Fikk Facebook Navarsete til å snu?
- Tippepenger å hente
- Fikk ballongpost fra Ipswich
- Kulturminner
- Sommer på Sydpolen
- Du er så vakker når du sover…
- Snåsamannen - siste dag på jobben
- Vant fram med pizzakrav
- Kårer ditt kulturminne
- Online symfoniorkester
- ”Den blå lagune” under breen

Kulturminner
John og John





