Klisterhjernepianisten Trond Nagell Dahl begynte å spille piano som fireåring. Som elleveåring ble han overbevist om at det var musiker han skulle bli, etter å ha hørt "Hotel California" for første gang.
Pianist Gisle Børge Styves første musikalske opplevelse var da han fant en dyp kvint på familiens salmesykkel (familiens trøorgel) som fireåring. Når han ikke er opptatt i Beat for beat spiller han i Gisle Børge Styves Trio og med Heine Totland.
Sju dyktige musikere sørger for mye av den gode stemningen i Beat for beat. Men du vet kanskje ikke så mye om dem?
Trond er orkesterets myndige og dyktige kapellmester. Som liten plaget han søsknene sine så mye med spillingen at de kalte ham Wolfgang Plaaage.
Ole Petter begynte som trommeslager i Rød Skolekorps før han kjøpte sitt eget trommesett for konfirmasjonspengene. Han er Beat-for-Beat orkesterets stødige trommis!
Jørn startet gitarkarrieren på en badmintonrackert med syltestrikk! I dag er han fast gitarist i Beat for Beat, og spiller med mange ulike band og artister.
Beat for Beat-saksofonist Frøydis lærte seg å synge før hun lærte å snakke. Hun spiller også flere instrumenter i tillegg til saksofon. For tiden øver hun på å spille rytmisk egg!
Beat for Beat-bassist Erik startet karrieren på luftbass til Elvis Presley. Men for å få hoftevrikken skikkelig igang må han ha James Brown på anlegget.
Kontakt NRKs publikumsservice på telefon 815 65 900 eller på e-post info@nrk.no dersom du har tilbakemeldinger eller andre typer henvendelser.