Autofilprogrammene våren 2006
Her vil vi fortløpende legge ut informasjon, bilder og video fra vårens programmer.
Publisert 13.03.2006 09:40. Oppdatert 27.03.2006 16:22.
- Skriv ut
Program 1:

Jan Erik og Tommy flesker like godt til og kjører Koenigsegg CCR i første program denne sesongen. Men de knappe 30 minuttene inneholder mye, mye mer.
I Autofil edition kjøper Autofilsjefen seg ny båt - en stygg en. Ja, vi må kunne være så ærlige. En sliten 30-år gammel Fram 19 som etter planen skal bli riktig så fin etter hvert.
Den andre nyheten er serien "Tommy og Jan Erik tester motorsport". Først ut er norskproduserte Shortcar.
I tillegg til dette blir det testing av luksustraktoren Claas og lille Suzuki Swift.
Program 2

I andre utgave av vårens Autofil er det masse bil på programmet. Jan Erik tester blant annet tre veldig forskjellige firehjulstrekkere. Men det blir også tid til kjøring med en bitteliten bybil.
Og så tar Autofil-Larssen med seg sin nyinnkjøpte båt til et designfirma i Moss i håp om at de vil være med på å gjøre balja hans litt finere.
Program 3

Autofil denne uken er i store deler viet flotte, gamle doninger. Jan Erik har tatt turen til Geiranger der han for første gang får kjøre åpen sjuseter.
Men det blir også banekjøring på Rudskogen. Corvette C6 blir skikkelig testet og i serien "Tommy og Jan Erik tester motorsport" er det denne gangen klart for Radical.
Program 4

Dett er programmet der Autofil Tuning for første gang vises på norske TV-skjermer. Her får vi møte noen av landets feteste biler og folka som eier dem og første by ut er Drammen. Her er det japanske biler som gjelder.
Ellers byr program 4 på lakkering av Jan Eriks Fram 19, test av nye Honda Civic, Toyota Rav4 og tøffe Polo Cross.
Program 5

Dette programmet er nesten som en autofil godtepose. Jan Erik kjører autofilbåten til Eikeli Trebåtbyggeri i Grimstad hvor snekka blir stadig finere i formen og vi besøker Halden og blir møtt av stappfullt parkeringshus og masse herlige tuningbiler.
Men det er også rom for biltester. To små og rå biler blir testet. Ford Focus ST og Smart Brabus. Så alt i alt: Dette programmet er spekket med snadder!
Program 6

Vi ser framover mot varmere vær og tar for oss tre frekke farkoster til bruk på sjøen. Her er det stort spenn fra den frekke lille Ibiza 24 Touring til seilbåten Beneteau Oceanis Clipper 343 og ikke minst luksusflåta Azimut 50.
Og så er Jan Erik i Sandnes for å plukke ut biler til Autofil Tuning. I et folkehav uten like tar velger han en Ford Grandada med 1.700 hestekrefter og en vakker Toyota MR2 1991-modell.
Program 7

Vi er i Trondheim med Autofil Tuning hvor Jan Erik plukker med seg en knall grønn BMW 312i CSL med Kawasaki MC-motor, og en 30 år gammel oransje Mazda ombygd fra 616 til RX2. Mer bil blir det også når Tomme og Jan Erik tester motorsport på Bjerkebanen.
Men er du glad i båt, får du mye av dette også. For Autofilsnekka er snart ferdig og vi følger siste bygging i båtbyggeriet i Grimstad og siste detaljer blir gjort på designet hos Hareid Designmill i Moss.
Program 8

Vi har tatt en titt i det som må være en av Norges råeste garasjer. I tillegg til en Miura, Countach og en Diablo har Harald Skjøldt til og med en Lamborhini Motorsykkel!
Dessuten får Jan Erik være med på krasjtest. Men litt vemodig blir det. Bilene som skal kjøre inn i hverandre er ifølge Autofilsjefen alt for fine til å ødelegges: En Volvo XE90 med skinnseter, stereoanlegg og navigasjon skal i 50 kilometer i timen kjøre inn i C70.
Program 9

Gamle og sure nabo Evensen får endelig betale for at han tok fotballen til en ung og uskyldig Jan Erik for mange år siden...
Sjåfør Erik Bråten byr nemlig på 75 tonn rå kraft når han tar Jan Erik med på å rive et hus med sin Catepillar 365 BL. Underholdning på sitt beste!
Vi blir dessuten med for å prøve ut Redningsselskapets to nyeste båter, en gigant på hele 87 tonn, samt deres minste båt som kan gå helt inn i fjæresteinene.
Program 10

Siste program i Autofil denne våren er i sin helhet viet til Autofil Tuning finalen som gikk av stabelen lørdag 22. april.
Vi følger deltakerne gjennom tre øvelser: slalåmkjøring, parkeringstest og sist men ikke minst - dragrace.
Lier og Buskerud gjorde rent bord i konkurransen, og tok både første og andre plass sammenlagt. Dette er rå bilmoro fra ende til annen, og noe man ikke bør gå glipp av!
Lyd og video
- null: Se hele program 1 i Nett-TV!
- null: Se hele program 2 i Nett-TV!
- null: Se hele program 3 i Nett-TV
- null: Se hele program 4 i Nett-TV!
- null: Se hele program 5 i Nett-TV!
- Se hele program 6 i Nett-TV
- Se hele program 7 i Nett-TV
- Se hele program 8 i Nett-TV:
- Se hele program 9 i Nett-TV
- Se hele program 10 i nett-TV!


