OVERSIKT NYHETER SPORT MUSIKK UNDERHOLDNING FILM LITTERATUR MAT BARN UPUNKT
NRK Utgivelser

Her er du: NRK > Programmer > Radio > Radioteatret > Utgivelser

Oppdatert 18.08.2006 14:26

 

Utgivelser

Utgivelser fra NRK Radioteatret

Publisert 27.09.2000 11:21 - Oppdatert 21.11.2005 10:17

I samarbeid med NRK Lydbokforlaget utgir Radioteatret hørespill på CD. Her er en oppdatert liste over utgivelser hittil. Så nå kan du høre hørespill når du vil, hvor du vil. På langtur i bil, ved kjøkkenbenken, i godstolen eller under dyna. Opplevelser i vente for barn og voksne.

For barn:


Arne Svingen: Krutt i støvla
Keene/Andersen: Frøken Detektiv og det hemmelighetsfulle loftet
Buckeridge/Christensen: Stompa pakker kofferten
Buckeridge/Christensen: Stompa lager museum
Mark Twain: Tom Sawyer
Torill Eide: Banevokterens døtre
Maj Samzelius: Stjernene forteller
Roald Dahl: Heksene
Roald Dahl: Mathilda
Klaus Hagerup: Markus 1
Klaus Hagerup: Markus 2
Carolyn Keene/ Helge Andersen: Frøken Detektiv finner passordet.
Tove Jansson: Mummipappa på eventyr
Dodie Smith: 101 Dalmantinere
Mary Norton: Lånerne (Regi: Else Barratt-Due)
Carolyn Keene: Frøken Detektiv og Slangekolonien (Regi: Else Barratt-Due)
Robert L. Stevenson: Skatten på Sjørøverøya (Regi: Åsmund Feidje)
Nils-Reinhardt Christensen: Stompa lager jul (Regi: Nils-Reinhardt Christensen)
Sverre Brandt & Johan Halvorsen: Reisen til Julestjernen (Regi: Lise Fjeldstad)
Anthony Buckeridge: Stompa på fotojakt (Regi: Nils Reinhardt Christensen)
Anthony Buckeridge: Stompa slår alarm (Regi: Nils Reinhardt Christensen)
Anthony Buckeridge: Stompa og avskjedsgaven til Lektor Tørrdal (Regi: Nils Reinhardt Christensen)
Anthony Buckeridge: Stompa blir romsjef (Regi: Nils Reinhardt Christensen)
Anthony Buckeridge: Stompa i terrengløp (Regi: Nils Reinhardt Christensen)
Anthony Buckeridge: Stompa og den betalende gjest (Regi: Nils Reinhardt Christensen)
Lewis Carrol: Alice i Eventryland (Regi: Kyrre Haugen Bakke)
Carlo Collodi: Pinocchio (Regi: Stein Winge)
Charles Dickens: David Copperfield (Regi: Kyrre Haugen Bakke)
Tor Edvin Dahl og Lars Elling: Amalie av Ternevåg (Regi: Nils Nordberg)
Maria Gripe & Kay Pollak: Tordivelen flyr i skumringen (Regi: Per Christensen)
Klaus Hagerup & Geir Holmsen: Drømmen om Sherwoodskogen (Regi: Svein Scharffenberg)
Carolyn Keene: Frøken Detektiv og tårnet med de vridde lys (Regi: Nils Nordberg)
Erling Pedersen: Kala - tyven (Regi: Åsmund Feidje)
Frances Burnett: Lille Lord Fauntleroy (Regi: Nils-Reinhardt Christensen)
Alan Garner: Trollstenen fra Brisingamen (Regi: Kyrre Haugen Bakke)
John M. Falkner: Moonfleet (Regi: Else Barratt-Due)

Krim & underholdning:


Jan Mehlum: Den siste dansen
Daphne du Maurier: Vertshuset Jamaica
Poul Skoe: Dickie Dick Dickens i Norge
Edith Ranum: Spill med ukjent motiv
John Dickson Carr: Den hule mannen
Eirik Ildahl og Gunnar Staalesen: Knut Gribb: De hengtes forbund og Døden går ombord
Mary Shelley: Frankenstein
Gunnar Staalesen: Bukken til havresekken
Charles Dickens: En julefortelling
Gerd Nyquist: Avdøde ønsket ikke blomster
Alistair MacLean: Evig natt
Toril Brekke: Nocturne for Ellen
Rolf og Alexandra Becker: God Aften mitt navn er Cox 2: Den lille heksen
P.D. James: Dødens budbærer
Jan Mehlum: En nødvendig død
Anne Holt og Berit Reiss Andersen: Uten Ekko
Stein Riverton: Jernvognen
Edith Ranum: Ringer i mørkt vann
Stein Ståle: Åndemasken
Becker, Rolf og Alexandra: God aften, mitt navn er Cox 2
Knut Gribb: En vals med den grønne redsel + 2 andre hørespill.
Isaac Asimov: Jeg, robot: Stålgrottene
Gunnar Staalesen: Tornerose sov i hundre år (Regi: Axel Otto Bull)
Dashiell Hammet: Malteserfalken (Regi: Nils Nordberg)
Øvre Richter Frich: De knyttede never (Regi: Jon Lennart Mjøen)
Knut Nærum: Døde menn går på ski (Regi: Nils Nordberg)
Knut Nærum: Knut Gribb - Isdronningen (Regi: Nils Nordberg)
Leslie Charteris/ Neville Teller: Helgenen leker med ilden (Regi: Nils Nordberg)
Kjell Ola Dahl/ Jan Faller: Siste skygge av tvil (Regi: Nils Nordberg)
Graham Greene: Den tredje mann (Regi: Nils Nordberg)
Bram Stoker/ Eric MacDonald: Dracula (Regi: Nils Nordberg).
Bernhard Borge: Døde menn går i land (Regi: Nils Nordberg)
John Dickson Carr: Sort messe (Regi: Nils Nordberg)
Rolf & Alexandra Becker: Dickie Dick Dickens I (Regi: Paul Skoe) Ute i ny design!
Rolf & Alexandra Becker: Dickie Dick Dickens II (Regi: Paul Skoe) Ute i ny design!
Rolf & Alexandra Becker: Dickie Dick Dickens III (Regi: Paul Skoe) Ute i ny design!
Rolf & Alexandra Becker: Dickie Dick Dickens IV (Regi: Paul Skoe) Nyhet!
Rolf & Alexandra Becker: God aften, mitt navn er Cox!
(Regi: Paul Skoe)
Lars Saabye Christensen: Jokeren (Regi: Nils Nordberg)
Agatha Christie: 4.50 fra Paddington (Regi: Nils Nordberg)
Sir Arthur Conan Doyle: Hunden fra Baskerville (Regi: Nils Nordberg)
John Wyndham: I trifidenes dager (Regi: Knut M. Hansson & Paul Skoe)
Knut Gribbs bedrifter (Regi: Nils Nordberg). Finnes også som Knut Gribb: Den hvite dame og 4 andre hørespill
Knut Gribb: Thomas Ryers testamente og 4 andre hørespill (Regi: Nils Nordberg)
Edith Ranum: Spill i mørket (Regi: Nils Nordberg)
Stein Riverton: Jernvognen (Regi: Nils Nordberg)
John Dicksom Carr: De døde sover lett (Regi: Nils Nordberg)
Anne Holt: Død joker (Regi: Carl Jørgen Kiønig)
Gunnar Staalesen/Edith Ranum: Bitre blomster (Regi: Nils Nordberg)
John Dickson Carr: Radiogrøss 1 (Regi: Nils Nordberg/Edith Ranum)
John Dickson Carr: Radiogrøss 2 (Regi: Nils Nordberg/ Edith Ranum.

Ibsenserien:


Ibsens samlede i gavepakning: Fra Radioteatret
Rosmersholm (Regi: Stein Winge)
Gjengangere (Regi: Steinar Berthelsen)
Et Dukkehjem (Regi: Hans Heiberg)
Kongsemnene (Regi: Magne Bleness)
Vildanden (Regi: Else Barratt-Due)
John Gabriel Borkman (Regi: Hans Heiberg)
De unges forbund (Regi: Gerda Ring)
Brand (Regi: Steinar Berthelsen)
Hærmennene på Helgeland (Regi: Nils Nordberg)
Fru Inger til Østråt (Regi: Lise Fjeldstad)
Samfunnets støtter (Regi: Carl Jørgen Kiønig)
Peer Gynt (Regi: Steinar Berthelsen)
Lille Eyolf (Regi: Morten Cranner)
Hedda Gabler (Regi: Catrine Telle)
Fruen fra havet (Regi: Else Barratt-Due)
Terje Vigen (Regi: Steinar Berthelsen)
Keiser og galileer (Regi: Steinar Berthelsen)
Byggmester Solness (Regi: Anne Karen Hytten)
En folkefiende (Regi: Kyrre Haugen Bakke)
På viddene (Regi: Steinar Berthelsen)
Catilina (Regi: Harry Guttormsen)
Når vi døde våkner (Regi: Anne Karin Hytten)

Ny norsk dramatikk:

Lars Saabye Christensen: Til pengene tar slutt, Al
Lars Saabye Christensen: Hjælpemannen
Lars Saabye Christensen: Lyset på yttersida (Regi: Steinar Berthelsen)
Terje Nordby: Come back, Liza (Regi: Berit Hedemann)
Jon Fosse: Sonen (Regi: Morten Cranner)
Jon Fosse: Nokon kjem til å komme (Regi: Morten Cranner)


Annet:

Jobs bok (Regi: Steinar Berthelsen)
Bokken Lasson - sensibel suksess (Musikk: Gisle Kverndokk. Regi: Ivar Tindberg)
Arne Garborg: Haugtussa (Regi: Steinar Berthelsen)
Tine Thomassen og Otto Humlung: UNDSET

- for ikke å glemme Hallo i ukens CD-utgivelser: Nasjonale prøvelser, Et rop om hjelp, Kofferten er kastet og Finnes det da ingen grenser!, Krig & Fred på nye eventyr! og Kampen mot tilværelsen.


SE OGSÅ:
  • Bokken Lasson - sensibel suksess 
  • Påskegrøss i øret 
  • Pinocchio og mer Stompa 
  • Fra Ibsen til Hunden fra Baskerville  
  • COX på CD 
  • Amalie av Ternevåg 
  • Forbrytelse lønner seg aldri... Thomas Ryers testamentet og 4 andre hørespill. Knut Gribb.
  • Tordivelen på CD! 
  • Døde menn går i land 
  • Jernvognen og ny Stompa 



  • Ibsenserien
    Kjærlighetens komedie i konsertversjon! (07.03.2007)
    Blå fugl til Kåre Conradi (31.01.2007)
    Svanhilds frihet (29.09.2006)
    Terningkast fem til kjærligheten (22.09.2006)
    Kjærlighetens komedie (15.09.2006)
    Et Dukkehjem (09.06.2006)
    Fruen fra havet - det højere Vanvid (12.05.2006)
    Freud, Ibsen og Fruen fra havet (05.05.2006)
    Fruen fra havet (28.04.2006)
    Peer Gynt og språket (07.04.2006)
    Peer Gynt og musikken (31.03.2006)
    Peer - perfekt for radio? (24.03.2006)
    Ibsen-podkast for julen (13.03.2006)
    Når vi døde våkner (27.10.2005)
    Catilina (29.09.2005)
    Angsten i den mannlige seksualitet (26.09.2005)
    Begynnelsen og slutten (23.09.2005)
    Vellykket seminar (23.09.2005)
    Toralv Maurstad som Rubek (19.04.2005)
    Radioteatret i Frokost-TV (10.03.2005)
    Essensen av Ibsen (17.02.2005)
    På viddene (10.02.2005)
    På viddene - nå i studio! (03.12.2004)
    Ibsen og «En folkefiende» (17.09.2004)
    Trond Brænne og doktor Stockman (09.09.2004)
    EDVARD-prisen til Feidje (02.09.2004)
    En folkefiende (01.09.2004)
    EDVARD-nominasjon til Åsmund Feidje (23.08.2004)
    Startskudd for «En folkefiende» (16.04.2004)
    Kjenner du Ibsen?  (13.02.2004)
    Fantastisk som Julian (29.01.2004)
    Lek med en genre (10.10.2003)
    Rå og sterk Byggmester Solness (27.08.2003)
    Brand (06.12.2002)
    Henrik Ibsens barn (01.10.2002)
    Fruen fra havet (27.08.2002)
    Sterke navn i alle rolle (06.05.2002)
    Radioteatret går løs på monstret (22.04.2002)
    Hedda Gabler på CD (31.08.2001)
    Lille Eyolf (30.08.2001)
    Rosmersholm (17.04.2001)
    Gjengangere (05.04.2001)
    De Unges Forbund (22.11.2000)
    John Gabriel Borkman (22.11.2000)
    Hærmennene på Helgeland (31.10.2000)
    Brand (31.10.2000)
    Fru Inger fra Østråt (31.10.2000)
    Samfunnets støtter - hvem er de? (31.10.2000)
    Peer Gynt - gutten som ville danse (31.10.2000)
    Ibsenkalenderen (06.09.2000)
    Kongsemnene (28.08.2000)
    Et dukkehjem (25.08.2000)
    Vildanden (25.08.2000)


     
     
    SØK

    UTGIVELSER

    10 SISTE UTGIVELSER
    18.08.2006 14:26
    De elendige
    18.08.2006 14:22
    Brødrene Karamasov
    18.08.2006 14:17
    Anna Karenina
    05.04.2006 10:42
    Krutt i støvla
    05.04.2006 10:35
    Vertshuset Jamaica
    05.04.2006 10:30
    Den siste dansen
    05.04.2006 10:05
    Spill med ukjent motiv

    Copyright NRK © 2001   -  Telefon: 815 65 900  -   E-post: info@nrk.no   -   19.12.2008 21:16