Jomfrua i isen

«Jomfrua i isen» er krim av godt, gammelt merke. Faktisk skal vi nesten 1000 år tilbake i tid, til ei mystisk forsvinnings- og drapssak.
Publisert 20.01.2011 10:46.
- Skriv ut
DEI SOM ER MED
Forteljar - Bjørn Sundquist
Broder Cadfael - Nils Ole Oftebro
Yves Hugonin - Kåre Conradi
Hugh Beringar - Kim Haugen
Ermina Hugonin - Ine F. Jansen
Fader Radulfus - Svein Erik Brodal
Prior Leonard - Sverre Bentzen
Godsforvaltar - Bjørn Jenseg
Olivier de Bretagne - Lasse Kolsrud
Thurstan - Øivin Berven
Terry Smithson - Erland Bakker
Broder Matthew - Morten Espeland
Abedissa - Jorunn Kjellsby
Sub. Prior Herward - Jon Eivind Gullord
Reyner Dutton - Morten Røhrt
Broder Elyas - Hallvard Holmen
Syster Hilaria - Marte Stolp
Ellers medverkar: Per Egil Aske , Per Schaaning, Jørgen Langhelle og Erik Ulfsby.
«Jomfrua i isen» er ein kriminalserie i fem deler etter ein roman av Ellis Peters.
Lytt til siste episode av "Jomfrua i isen" her: Jomfrua i isen (5:5)
Du kan høyre det i løpet av Krimtimen i P1, søndag kl. 14.03.
- Les mer om Krimtimen
Borgarkrig og røvarbandar
I november år 1139 er England herja av borgarkrig og fredlause røvarbandar. Keiserinne Maud og fettaren hennes Stephan, sloss om makta. Det er ei real familiefeide som tar med seg mange uskuldige i grava.
Under eit åtak på eit nonnekloster må det adelege søskenparet Hermina og Yves Hugonin, 18 og 14 år, rømme.
Seinare blir ein munk som var saman med dei, funnen skamslegen og nesten livlaus, men dei unge, og nonna Hilaria som fylgde dei, er sporlaust borte.
Kamp mot tida
Vil den lærde og kloke benediktinarmunken Cadfael – tidlegare sjømann, krigar og korsfarar, no gartner, apotekar og problemløysar i klosteret i Shrewsbury – klare å finne dei bortkomne før det er for seint . . . ?
Om produksjonen
Dramatisert av: Bert Coules
Omsett av: Ragnar Hovland
Produsent: Nils Nordberg
Musikk: Åsmund Feidje
Produksjonsleder: Camilla Berntzen
Lyddesign: Arne Barca
Regi: Carl Jørgen Kiønig
Blir også sendt i P1 mandag kl. 23.03.
«Jomfrua i isen» vart sendt første gong i 2000.

De neste sendingene
På NRK P1 søndag 16. juni sendes et intervju med Jørn Lier Horst som nettopp vant Glassnøkkelen. Hans bok Jakthunden ble kåret til beste skandinaviske krim. Radioteatret gratulerer. Intervjuet kommer rett etter første episode av hørespillet En syltynn sjanse. Sending kl. 14.03 og reprise samme kveld kl. 23.03. P2-teatret tar sommerferie fra midten av juni. 25. august er Radioteatret tilbake i P2 og da presenterer vi høstens repertoar.
Radioteatret rett i øret!
Nå kan du laste ned nesten 200 hørespill: fra krim- og barneserier til Ibsen og moderne dramatikk.










