Turban som vennefilter

Første dag på videregående bar han turban for første gang. Noen snudde ryggen til. – På denne måten fikk jeg vite hvem som var mine venner, smiler Sukhvinder Singh.
Publisert 30.10.2008 09:30.
- Skriv ut
Han har en turban for enhver anledning. Omtrent tjue i tallet. Og under turbanen, røper Singh, er et par utstående ører, og en viltvoksende hårmanke. For han er ikke så sikker på at håret er så innholdsløst som vi vil ha det til. Kanskje ligger det noen slaggstoffer fra sjelslivet der, som det er verdt å ta vare på.
Det var ikke etter eget ønske at Sukhvinder Singh begynte å bære turban i ungdomstiden. Å skulle skape sin egen identitet er krevende nok, om man ikke i tillegg skal gå rundt med et ruvende hodeplagg på toppen. Singh ler hjertelig. –Jeg følte at jeg hadde mindre sjanse til å lykkes hos det annet kjønn, og det er jo alvorlig for en 17-åring, like etter sommerferien!
I ettertid ser han litt annerledes på det.
-Det at jeg gjorde meg uattraktiv, førte til at jeg fikk se hvem mine riktige venner var: De som ikke brydde seg om hva jeg hadde på hodet, men hva jeg har i hjertet.
Lyd og video
Neste sending: Mellom himmel og jord
Nettradio
Podkast
http://podkast.nrk.no/program/mellom_himmel_og_jord.rss
Med podkast får du programmet som mp3-fil rett til din datamaskin!
Kontakt
E-post: himmelogjord@nrk.no
Telefon: 73881818
Kontakt NRKs publikumsservice på telefon 815 65 900 eller på e-post info@nrk.no dersom du har tilbakemeldinger eller andre typer henvendelser.
Siste: Mellom himmel og jord
20 SISTE ANDAKTER
- Maria
- Vårt livs vev
- Å handle etter Guds visdom
- Vårjevndøgn
- Kvardagsstriden
- Farande folk
- Den første kjærleiken
- Kva driv deg?
- Nikos' ord
- Hellig uro
- Hvor bor Gud?
- Søskenskap
- Mitt gudsbilde
- Å gjøre en forskjell
- Tilgivelsens kunst
- Frelst av tro
- Mot helg med Rune Bratseth
- Du er sett
- Å våge å ta sjansen
- Visst skal våren komme
