Geir Hovig er strålende fornøyd med å være på Norges største radiostasjon med Hovigs hangar. - 1 1/2 million lytter til P1 i løpet av en dag. Mange av dem er blueselskere og mange flere blir det nok når de hører all den fine bluesen jeg gir dem, sier Hovig.
 |
| – Det skal ikke bare bli blå P1-kvelder, det skal bli indigo, lover Geir Hovig. |
– NRK P1 er kanalen for musikkelskere i alle aldre og de fleste stilretninger. Derfor er det helt naturlig at kanalen også har et bluestilbud. Nå skal P1 få blues så det holder. Kanalen skal bli skikkelig groovy, lover Hovig.
– Utrolig mange har fått ørene opp for blues den siste tiden. Derfor finner det vi helt naturlig at Norges store og brede radiokanal også får et bluestilbud, sier P1-sjef Ellen Ingunn Andersen.
Hovigs hangar vil avslutte døgnet i NRK P1 mandag, onsdag og fredag. – Det skal ikke bare bli blå kvelder, det skal bli indigo, lover Hovig.
NRK P1 mandag, onsdag og fredag kl 23.03 - 24.00.
 |
| Geir Hovig holder tett kontakt med bluesmiljøet. Her er han på Notodden. |
Nattrepriser tirsdag og fredag kl 03.03.