Bomstasjon - Foto: Christian Nygaard-Monsen / NRK
Foto: Christian Nygaard-Monsen / NRK

Innbrudd i bomstasjon på E18

Det har vært innbrudd i bomstasjonen på E18 i Spydeberg.

En pengeautomat ble brutt opp natt til onsdag og pengene er stjålet.

To biler og tre tyver

– Politiet har sikret seg gode overvåkningsbilder, opplyser operasjonsleder Leif Olav Holten i Follo politidistrikt.

Ifølge politiet var det to biler og minst tre personer på stedet da innbruddet skjedde.

– Ingen er foreløpig pågrepet. Nå overtar Indre Østfold politistasjon etterforskningen av saken, opplyser operasjonslederen.

Det er foreløpig ikke klart for NRK hvor mye penger som er stjålet.

Utsatt for hærverk og tyveri

Bomstasjonene i Indre Østfold har vært utsatt for hærverk og tyveri flere ganger.

Østfold bompengeseslskap har brukt betydelige resursser for å å sikre bomstasjonene i Indre Østfold.

I 2002 ble det funnet fire brannbomber i bomstasjonen ved Fossum bro , og det ble også avfyrt et skudd mot den samme bomstasjonen.

TV og radio

Distriktsnyheter fra Østfold.
Tom Skjeklesæther er i NRK Østfolds studio og snakker om Haldengitaristen Claes Neeb.
I dag klokken 12 startet Norges Lastebileier-forbund en 24 timers landsomfattende telleaksjon. ALLE vogntog skal telles. Hensikten er å vise at det er flere utenlandske vogntog enn offentlige tall viser - og at mange av disse vogntog-sjåførene driver ulovlig transport rundt i Norge. Svinesund var ett av tellestedene.