20.06.2013

To skutt på åpen gate i Sverige

Kart

To menn skutt på åpen gate i Norrköping

Kilde: Google Maps

To menn på 33 og 35 år ble skutt og såret på åpen gate i Norrköping i Sverige lørdag kveld. Politiet bekrefter at de har arrestert en person i forbindelse med skyteepisoden.

Det ene offeret skal ha blitt truffet i magen, mens den andre mannen ble truffet i armen, skriver Expressen.

Begge mennene ble kjørt til Vrinnevisjukhuset for å gjennomgå operasjoner.

Tilstanden til 33-åringen et livstruende, mens 35-åringen fikk alvorlige skader, opplyste Vrinnevi-sykehuset i Norrköping natt til søndag.

Pågrepet en person

Politiet opplyser at de har pågrepet en person natt til søndag.

– Jeg kan bekrefte at en person har blitt pågrepet, men jeg kan ikke si om vi har arrestert flere, sier Anders Arvidsson i Norrköping til Norrköpings Tidningar.

Ingen av de involverte i skyteepisoden er kjenninger av politiet og motivet er foreløpig uklart.

– Det er ingen indikasjoner på at dette var gjengrelatert, sier politiets pressetalsmann Joakim Stenman.

Avhører vitner

Politiet har flere patruljer på plass på åstedet som har blitt sperret av for rettsmedisinske undersøkelser. Politiet jobber også med å sikre vitneforklaringer

En mann som bor i området ble delvis vitne til hendelsen og sier til nyhetsbyrået TT at han hørte tre eller fire skudd bli avfyrt.

Flere øyevitner skal også ha sett to menn i 40-årsalderen løpe bort fra stedet.

(NTB)
Siste utenriksnyheter

Nyheter fra verden