Minst 15 drept i to selvmordsangrep

Halvannen time etter det første angrepet, utløste en motorsyklist en bombe i byen Karachi.
Foto: ASIF HASSAN/AfpMinst 13 personer ble drept og mer enn 50 skadd i et selvmordsangrep mot et religiøst opptog i den pakistanske byen Lahore i ettermiddag.
Publisert 25.01.2011 17:20. Oppdatert 25.01.2011 18:02.
- Skriv ut
Det pakistanske Taliban hevder de står bak angrepet. De sier angrepet var rettet mot politimenn som hevn for militære operasjoner og amerikanske droneangrep mot militante nordvest i landet, skriver nyhetsbyrået AFP.
- Les også: Mange drept av bomber i Lahore
- Les også: Her angriper selvmordsbomberne
Gutt i tenårene
Selvmordsbomberen, som var en gutt i tenårene, sprengte seg selv i lufta i byen Lahore, som ligger øst i Pakistan. Eksplosjonen skjedde i nærheten av et religiøst opptog i området og drepte minst 13. Mer enn 50 personer ble skadd.
– Selvmordsbomberen hadde festet bomber inntil kroppen, og hadde i tillegg eksplosiver i en bag, sier byens politisjef, Aslam Tareen, til AFP.
Selvmordsbomberen forsøkte å snike seg inn i folkemengden og utløste bombene da politimenn stoppet ham for kroppsvisitering.
Motorsykkelbomber
Om lag 90 minutter etter det første angrepet, utløste en motorsyklist en bombe som drepte to personer. Begge skal være politimenn. I tillegg ble tre personer skadd i angrepet.
– Det var en selvmordsbomber. Bomberen satt på en motorsykkel og hadde med seg en bag med eksplosiver. Politiet var målet for angrepet, hevder Shaukat Shan, ifølge AFP.
Pakistan
- Pakistansk politi: Bestillingsdrap
- Etterlyst etter trippeldrap
- Siktet for drap i Pakistan
- Toppolitikar drepen i Pakistan
- Stålbaron skal lede Pakistan
- Pakistan: Et imponerende comeback
- Sharif erklærer seier i Pakistan
- Lange køer i Pakistan-valget
- Pakistansk valkamp i Noreg
- Bombe mot Pakistan-valget
- Herfra trues demokratiet i Pakistan




