26.05.2012

Spania Frp stiftet

Så er det første norske partilag basert i utlandet et faktum. I kveld var det fullsatt sal da Frp-tilhengere stifte det første lokallag for Fremskrittspartiet i Spania med formannen Carl I. Hagen til stede.

Olav Bratberg ble valgt til den første leder for det første norske lokallag i Spania. Han har tidligere vært fylkesformann i Nord-Trøndelag Fremskrittsparti.

Oppslutningen var stor, mellom 200 og 250 nordmenn var til stede.

Partiformann Hagen sier de stifter lokallag i Spania av to grunner, fordi det er norske velgere der nede og for å engasjere seg i de problemer nordmenn som bor hele eller deler av livet i Spania, har.

Det var stort fremmøte i Torrevieja. Foto: NRKDet var stort fremmøte i Torrevieja. Foto: NRK

- Det kan for eksempel være problemer i forhold til folkeregistrering, til folketrygd, pensjon og barnetrygd, sier Hagen.

Onsdag følger partiet opp og danner sitt andre spansk-norske partilag i Alfaz del Pi, der det i likhet med Torrevieja også bor mange nordmenn.

Lyd og video

Innenriks

NRK Butikken

Neste sending: Dagsnytt

Dagsnytt med værmelding

NRK P2, lørdag 26.5. kl. 0.00 | Legg i kalender[?]

Flere sendinger

Podkast

http://podkast.nrk.no/program/dagsnytt.rss

Med podkast får du programmet som mp3-fil rett til din datamaskin!

Kontakt

E-post: nyheter@nrk.no

NRK Nyheter, 0340 Oslo

Kontakt NRKs publikumsservice på telefon 815 65 900 eller på e-post info@nrk.no dersom du har tilbakemeldinger eller andre typer henvendelser.