10.02.2012
Siste nytt fra NRK i Nord-Norge

Tiltalt for Facebook-trusler

Skal ha truet med å flå en mann levende.

Om Facebook

  • Facebook er et nettsamfunn, opprinnelig laget for universitetsstudenter og -ansatte i USA.
  • Siden har det spredt seg til andre bruksområder, inkludert venner, skoler og geografiske områder.
  • Det er et sosialt nettverk, der brukeren kommuniserer ved at en profil blir opprettet. Der kan han/hun skrive om seg selv, legge ut bilder samt snakke med andre.
  • Kilde: wikipedia.org

En mann fra Tromsø må møte i Nord-Troms tingrett, tiltalt for å ha framsatt alvorlige trusler på Facebook.

Høsten og sommeren 2010 skal han ha sendt meldinger med truende innhold via nettstedet til en annen mann. Statsadvokatene i Troms og Finnmark mener truslene var egnet til å påvirke mannen til å trekke eller endre en anmeldelse mot Tromsø-mannen som var innlevert tidligere samme år.

I følge tiltalen skal han ha skrevet at han skulle flå mannen levende når han møtte han, og at folk var ute etter å ta han. Truslene karakteriseres som så alvorlige at de var skikket til å fremkalle alvorlig frykt

Tromsø-mannen risikerer over seks måneders fengsel dersom han blir funnet skyldig.

Saken skal behandles i Nord-Troms tingrett i neste uke.

Siste fra NRK Nordnytt

Siste riksnyheter

Siste fra NRK Nordnytt