10.02.2012
Siste nytt fra NRK i Nord-Norge

Tror savnet kvinne er død

Leteaksjon (Foto: Arild Moe/NRK)

På det meste har rundt 100 personer, samt hunder og flere helikopter søkt etter den savnede kvinnen.

Foto: Arild Moe/NRK

Politiet antar at den 76 år gamle kvinnen som er savnet i Dyrøy i Troms etter en bærtur, er omkommet. Leteaksjonen ble derfor avsluttet torsdag kveld.

– Det er ikke gjort noen funn, og vi vil gå over til å søke etter en antatt omkommet person fredag morgen. Redningsaksjonen er dermed avsluttet, sier operasjonsleder Arne Hågensen i Troms politidistrikt til NTB.

Politiet vil torsdag ta stilling til hvilke ressurser som skal brukes i det videre søket.

Søket etter kvinnen som har vært savnet siden tirsdag ble avsluttet klokken 20.45 torsdag.

Letemannskapene har ikke funnet noen spor etter den savnede 76-åringen i det ulendte terrenget.

Dårlig vær

Kvinnen dro ut på bærtur i Blåfjell-området i Dyrøy tirsdag og ble meldt savnet i 21-tiden. Kvinnen er fjellvant og godt kjent i området. Hun var kledd for en dagstur.

Både hjelpekorps og mannskaper fra Sivilforsvaret og Forsvaret har deltatt i leteaksjonen.

Onsdag ble det også brukt to helikoptre, men disse sto på bakken torsdag. Totalt har rundt 100 personer deltatt i søket etter kvinnen.

Det er lave temperaturer og snø i fjellet. Terrenget er bratt, med myrer og tett vegetasjon.

Kart

Dyrøy kommune

Kilde: Google Maps
(NTB)

Siste fra NRK Nordnytt

Siste riksnyheter

Siste fra NRK Nordnytt