19.05.2012
Siste nytt fra NRK i Nord-Norge

Ønsker aktiv Finnmarkseiendom

Erling Fløtten, Tormod Bartholdsen og Inga Manndal (Foto: Knut-Sverre Horn/NRK)

Finnmark Reiseliv vil at Finnmarkseiendommen skal være en aktiv næringsutvikler. Nå får alle si si mening.

 

 

Stor interesse

Næringsaktører vil vise Finnmarkseiendommen vei.

På tordag arrangerer den nye grunnforvalteren et åpent temamøte om næring og næringsutvikling.

Og direktør i Finnmarkseiendommen, Jon Meløy, registrerer stor interesse for møtet.

– Det ser ut som en veldig stor interesse. Nå har jeg ikke tallene foran meg hvor mange, men innboksen på mailen har vært relativt full av folk som ønsker å komme.

Ønsker aktiv næringsforvaltning

Temamøtet på torsdag i Lakselv er det første av totalt fire møter denne høsten i Finnmark. Og mange store næringsaktører, deriblant Finnmark Reiseliv, vil delta. Nå håper daglig leder i Finnmark Reiseliv, Jens Harald Jenssen, på innflytelse.

- Definitivt, vi oppfatter utspillet som svært offensivt og positivt.Vi ønsker at finnmarkseiendommen skal være en aktiv næringsforvalter, sier han.

Lytter, men kan ikke love

Direktør i Finnmarkseiendommen Jon Meløy tror det faktum at de har invitert aktørene og de store rikdommene i form av ressurser er grunnen til den store interessen. Men om de som kommer får gjennomslag for sine tanker, kan han ikke garantere:

– Hvor mye man vil vekte de ulike meningene er svært vanskelig å si, men om svært mange mener det samme, så vil det bety mye når Finnmarkseiendommen skal konkretisere og lage en strategiplan.

 

Siste fra NRK Nordnytt

Siste riksnyheter

Siste fra NRK Nordnytt