11.02.2012

Nytt kjøremønster i Oslo

ekebergtunnelen (Foto: Statens vegvesen)

I helgen må du regne med køer i trafikken i Oslo i forbindelse med omlegging til nytt kjøremønster mellom Ekebergtunnelen og Sørenga.

Fra lørdag 1. juli kl. 19.00 og til søndag 2. juli kl. 10.00 må det påregnes forsinkelser i trafikken i forbindelse med omleggingen til nytt kjørmønster mellom Ekebergtunnelen og Sørenga.

Avkjøringsrampe og ny bru

 

Nytt kjøremønster i Oslo (Foto: Statens vegvesen)

Dette vil være trafikkmønsteret fram til 2010.

Foto: Statens vegvesen

Fra søndag 2. juli kl. 10.00 går trafikken mellom Ekebergtunnelen og Sørenga over en ny avkjøringsrampe og over ny bru i begge retninger.

For to uker siden ble trafikken sørover (Hamar-Drammen) lagt opp på avkjøringsrampen i tunnelen. Denne helgen blir også kjøremønsteret i nordlig retning (Drammen-Hamar) lagt på rampene.

Dette vil være trafikkmønsteret fram til Bjørvikatunnelen er ferdig i 2010.

Omleggingen har sammenheng med tilkobling til den fremtidige senketunnelen i Bjørvika.

I Ekebergfjellet skal det også bygges en ny tunnel som skal betjene trafikken til og fra Mossveien/Grønlia og lokalveinettet.

De tidligere avkjøringsrampene er utvidet til to kjørefelt og har samme kapasitet som det stengte hovedløpet.

Siste fra Østlandssendingen

Siste: Østlandssendingen

Banner valgresultat 2011 656x80