Evakuerer biler etter vannlekkasje

Store mengder vann rant inn i bilforretningen.
Foto: Daniel Bjur/NRKEn vannlekkasje i Lillestrøm har ført til store skader hos bilforhandleren Røhne og Selmer, som har brukt mye tid og krefter på å evakuere biler.
Publisert 20.03.2013 14:43.
- Skriv ut
Årsaken til lekkasjen er at en hovedvannledning tilhørende kommunen har sprukket. Denne ligger rett bak forretningen.
Store skader hos bilforretningen
Brannvesenet jobber for fullt med å fjerne de enorme vannmengdene som har rent ut, sier Lars Petter Skirud, vaktleder ved Romerike 110-sentralen.
- Vi fikk melding ved 10.30-tiden om at store mengder vann kom ut av en mur og rant videre over plassen og inn i bygningsmassen. Det viste seg at det var en av hovedledningene til kommunen som hadde sprengt, sier Skirud.
- Det som skjer nå er at vi pumper vannet og evakuerer biler. I tillegg har e-verket vært her og tatt strømmen, fordi vannet rant inn i hovedtavla til bygget, sier Skirud.

Bilforhandlereb har evakuert alle bilene.
Foto: Daniel Bjur/NRK- Vi har mange biler inne og ute på området. Vi fikk kjørt unna 10-15 biler før vannet steg for mye. Vi har så langt ikke skader på bilene inne.
- Det er for tidlig å si noe om øvrige skader, men de er nok store, for hele underetasjen står under vann, sier Halvorsen.
Siste: Østlandssendingen
- Ran i Fet, Skjetten og Kjeller
- Politidirektøren roser regjeringen
- Bilister i kø hos bilopphuggere
- Millionbot etter brann i Asker
- Hovedledning sprakk i Lillestrøm
- Siktet for salg av tyvegods på nett
- Så mye koster vann og kloakk deg
- Islam Net nektes adgang
- Tre skadet i forskningsprosjekt
- Flere oslojenter er undervektige









