Folk strømmer til Venstre

Stortingskandidat Rita Sletner fra Østfold kunne onsdag glede seg over telefonstorm til lokalkontoret i Østfold.
Foto: Anders Brekke/NRKSiste halvannet døgn har medlemstallene økt med over ti prosent.
Publisert 16.09.2009 19:45. Oppdatert 16.09.2009 20:56.
- Kommentarer
- Skriv ut
Stortingskandidat Rita Sletner fra Østfold kunne onsdag glede seg over telefonstorm til lokalkontoret i Østfold.
Nå viser økningen seg å være like stor på landsbasis.

- Jeg ser lyst på fremtiden, sier Sindre Westerlund Mork i Østfold Venstre.
Foto: Christoffer Biong- Sier de stemte taktisk
- Vi har økt med over ti prosent i Østfold. På landsbasis var medlemstallet omlag 7 000 før valget. Dette tallet økte i går ettermiddag med 350. Nå har det økt med 450 til, sier en strålende fornøyd Sindre Vesterlund Mork, som leder Venstre i Østfold.
I følge han er det mange velgere som angrer seg for å ha stemt taktisk under valget.
- Mange stemte Arbeiderpartiet fordi de fryktet at Fremskrittspartiet kunne komme i en borgelig regjering. De var redd for å bidra til en slik borgelig regjering ved å stemme på Venstre, selv om de egentlig holder med oss, sier Mork.
- De er enig med Venstres ideologi
Valgresultatet ble svært dårlig for Venstre med kun 3,9 prosent av stemmene under mandagens valg. Det er under sperregrensen på 4,0 prosent, og partiet mistet åtte av ti stortingsrepresentanter.
Mork tror partiet nå får vind i seilene. Og han er optimistisk for fremtiden.
- Jeg ser lyst på fremtiden. Det virker som at folk har blitt mer engasjert på et ideologisk grunnlag. Det tror jeg helt sikkert kommer til å vise seg ved lokalvalget i 2011, sier Mork.
- Sikter du først og fremst til miljøsaken når du sier at folk er enig i Venstres ideologi?
- Ja miljø, men også det at vi er et sosialliberalt parti som tenker på småbedrifter, og at vi skal klare oss også uten olje, sier Mork.
Stortingsvalget 2009
- Opnar for samarbeid med FrP
- Stortingsmandater på vandring
- Kongen åpnet det 155. storting
- OSSE kritisk til norsk valgordning
- PølseHanssen blir PR-mann
- Store forventninger til Kristin
- Beskyldte Stoltenberg for løgn
- Trist at kontantstøtten forsvinner
- – Helga Pedersen ut av regjeringen
- Regjeringen utsetter oljeavgjørelse
- Mo vil til bunns i valgkaoset
















