Sex-siktet politimann løslates

I dag løslates politibetjenten som er siktet for å ha misbrukt stillingen sin for å skaffe seg sex.
Publisert 19.03.2010 10:04. Oppdatert 19.03.2010 12:43.
- Skriv ut
Politibetjenten, som er siktet for å ha misbrukt sin stilling for å skaffe seg seksuell omgang med to kvinner, har sittet fengslet siden lørdag 6. mars.
Mannen, som også var lokalpolitiker i en kommune i Østfold, skal i tillegg ha krenket fem yngre jenter seksuelt på Internett.
- Les også: Politimesteren varslet om sexsiktet
- Les også: Politibetjent siktet for sexmisbruk
– Ingen grunn til å holde ham fengslet
– Det er ingen fare for bevisforspillelse, og derfor ser vi ingen grunn til å holde ham fengslet, sier etterforskningleder Knut Wold i Politiets spesialenhet for politisaker til Moss Avis.
Wold sier videre at saken har topp prioritet hos Spesialenheten.
– Vi har satt store ressurser i etterforskningen og har gått gjennom mengder av beslaglagt materiale, sier Wold til NRK.no.
Risikerer fem års fengsel
Etterforskningsleder Knut Wold ønsker ikke å opplyse hva politimannen har sagt i avhør med Spesialenheten.
– Han har blitt forelagt siktelsen som saken bygger på, men har ikke erkjent straffeskyld for noen av forholdene. Men hva han konkret har sagt ønsker jeg ikke å opplyse om, sier Wold til NRK.no.
Politimannen risikerer fem års fengsel hvis han blir dømt.
Kollegaer i sjokk
Leder for politiets fellesforbund i Østfold, Runar Arnesen, har tidligere sagt at politikollegaene er i sjokk.
– Det er en trist og vanskelig sak. Jeg må understreke at det ikke foreligger noen dom ennå og alle er uskyldige inntil det motsatte er bevist, sa Arnesen til NRK onsdag i forrige uke.
Ifølge Arnesen er hele politiorganisasjonen i fylket preget.
– Folk er lei seg og reagerer med vantro. Dette er ingen hyggelig sak for et politidistrikt, sa han.
Se video:
Les
SISTE FRA ØSTFOLD
Boligbrann i Trøgstad - Sendte tre patruljer til husbråk
- Østfolding i trøbbel med UP
- Lyste med laser mot Kosterferga
- DAT kutter i rutene til Bergen
- Dømt for seksuelle overgrep
- Vil ha flere viltkameraer i Østfold
- Solberg taper tid i Sverige
- Snurren ødela for Petter Solberg
- Her angriper villsvinet to jegere
Riksnyheter
Rikssport
SISTE FRA ØSTFOLD
Boligbrann i Trøgstad - Sendte tre patruljer til husbråk
- Østfolding i trøbbel med UP
- Lyste med laser mot Kosterferga
- DAT kutter i rutene til Bergen
- Dømt for seksuelle overgrep
- Vil ha flere viltkameraer i Østfold
- Solberg taper tid i Sverige
- Snurren ødela for Petter Solberg
- Her angriper villsvinet to jegere








Må gå i 10. klasse flere år






