Tønsbergs nye rådhus

Juryen for arkitektkonkurransen om nytt rådhus og NAV-senter i Tønsberg har kåret forslaget "Tønsberg mer Tønsberg" til det beste.
Publisert 24.01.2008 10:08.
- Skriv ut
Vinnerutkastet er laget av en gruppering bestående av Ola Roald Arkitektur AS fra Tønsberg og Reiulf Ramstad Arkitekter AS fra Oslo.
Juryen sier i en pressemelding at de har, etter en samlet vurdering, kommet frem til at prosjektforslaget ”Tønsberg mer Tønsberg” er det som best svarer på programforutsetningene.
Enkelt punkthus
Prosjektet er et enkelt punkthus. Det har den beste løsningen på den bymessige situasjonen ved at torget opprettholdes og at det åpner for en offentlig plass foran rutebilstasjonen.
Landemerke og symbol
Eksisterende gangakser/gateløp opprettholdes. Prosjektet vil være et tydelig landemerke og symbol for Tønsberg.
”Tønsberg mer Tønsberg” har også de mest funksjonelle planløsningene og er det prosjektet som gir best byggeøkonomi, sier juryen.
Siste riksnyheter
Flere med silikon begår selvmord - Ringsaker-lærer får sparken
- Stridsvogner stormer Homs
- Sliter med ekstremt kattehold
- Hein Bæra lot familien se Breivik
- Vil ha gebyr på byggeklager
- Breivik planla flukt med småfly
- Døde etter kollisjon i fjellvegg
- To nye siktet i Klemetsrud-drapet
- En person død i fjellveggkollisjon
- Trondheim Ap vil bytte ut Halvorsen
- Vurderer verneplikt for kvinner
- - Førstepremien er 700 millioner
- Sp vil ha skog inn i klimameldinga
- - Politiske partier bør lære av oss
- –Kanskje signaler man burde sett
- En annen side av Kabul
- Russlands økonomiske hodepine
- «Hermetisk lokk» på Homs
- Maldivene: Ny leder slår ned på uro






Nordmennene kjemper i toppen