Mot ny sammenslåing
Re kan være på vei mot en ny kommunesammenslåing. Ordfører Thorvald Hillestad sier man må se på om kommunen skal slå seg sammen med Andebu og Hof.
Publisert 26.03.2004 08:43. Oppdatert 26.03.2004 14:14.
- Skriv ut
Fakta
LYD OG VIDEO

Hjelp | Mer lyd og video
ALT OM:
- HØR SAKEN. INNBYGGERNE ER SKEPTISKE. REPORTER RUNE CHRISTOFFER HOLM.
- Vestfold - Re
Dermed følger han opp Kommunenes Sentralforbund og Kommunaldepartementets vedtak om at kommunene skal se på mulige sammenslåinger. Dette for å spare penger.
Ønsker ikke forandring
Våle og Ramnes ble slått sammen til Re kommune i januar 2002. Flertallet av innbyggerne NRK snakket med, vil ikke ha noen ny kommunesammenslåing nå. Ordføreren forstår at han provoserer med sitt spørsmål:
- Det jeg gjør kan nok kanskje virke provoserende, men det er jo egentlig bare å videreføre det oppdraget vi har fått av Erna Solberg og Kommunenes Sentralforbund.
Hillestad ønsker å være føre var.Slitne kommuneansatte
Heller ikke blant kommunens ansatte blir forslaget særlig godt mottatt. Britt Garder, hovedtillitsvalgt for de ansatte i kommunen som er fagorganisert gjennom Fagforbundet, frykter nye forandringer:
- Vi synes det er nok å få på plass den nye kommunen. At det har vært en slitsom prosess. Mange av de som jobber her er slitne.
Ordføreren er likevel redd for at sammenslåinger som gjennomføres med tvang, blir et dårligere alternativ. Det han frykter mest er at kommunen blir en utkant av Tønsberg. Da mener han man heller bør se på muligheten for å bli en stor landkommune.
Siste: Vestfold
Siste riksnyheter
Baku: Den vakre byen ved havet - Ber FN om hjelp etter ny massakre
- En drept og åtte såret i skuddrama
- Partane i Oslo-meklinga tek pause
- Vil ikke myke opp egenkapitalen
- 90 drept i angrep på syrisk by
- Brasils president med miljøveto
- Pingvin fanget i Tokyo
- BI-lærer anklages for juks
- Nordmann blir klimatopp
- Svenn Stray er død
- Pavens butler arrestert
- Valgthriller i Egypt
- Massearrestasjoner i Baku
- Tre drept i bombeangrep i Tyrkia
- E18 stengt etter ulykke
- Historisk hendelse i rommet
- To hardt skadd i trafikkulykke
- Ble stående på jernbanesporet
- Varsler kaos i flytrafikken






Guardiola tok farvel med cupgull