Du stemmer på din favoritt ved å sende tt 1 til 1987, eller tt 2 til 1987. (Melodi nr 1 er altså tt 1):
Hver morgen kan du lese om duellantene i Varden, og melodiene spilles i morgensendingen i NRK Telemarksendinga. De blir også spilt i sin helhet i den nye ettermiddagssendinga mellom klokken 14 og 17.
En vinner av duellen blir kåret like før klokken 17 hver dag.
Disse er videre etter duellene i første runde:
- 12.3: Heddal Lovers, Du får aldri Heddal ut av meg
- 13.3: Sixpack, On my own
- 14.3: Kåre Virud, Dama mi
- 15.3: Memory Band, Porsgrunn min by
- 16.3: Pråm & Sill, Skipssekken
- 19.3: Ronald Holmberg, Eidangerfjorden
- 20.3: Åge Samuelsen, I en måneskinnsnatt
- 21.3: Alf Cranner, Båt til lyst
- 22.3: Odd Nordstoga, Ein farfar i livet
- 23.3: Sputnik, Skilles Johanne
- 26.3: Dizzie Tunes, Mette Mette
- 27.3: Odd Nordstoga, Kveldsong for deg og meg
- 28.3: John Snow, Run
- 29.3: Stephen Ackles, Hey you
- 30.3: Ni Liv, Det var den gong
- 10.4: Rita Engedalen, Yellow moon
- 11.4: Pagans Mind, Through osiris eyes
- 12.4: Bjarne Øverbø, Sterke-Nils brenner tjøru
- 13.4: Veslemøy Solberg, La humla suse
- 16.4: Jørn Lande, Bridges will burn
- 17.4: E-76, Sauekjøt
- 18.4: Knut Buen, Bruremarsj frå Seljord
- 19.4: Åsne Vinjerui/Lars Ole Hagen, Heim te Vinje
- 20.4: Sebastian Finn, Matters of the heart
- 23.4: Absinth, Smil
Her er semifinalistene:
2. mai:
RITA ENGEDALEN TT 1 Yellow moon
ODD NORDSTOGA TT 2 Ein farfar i livet
KÅRE VIRUD TT 3 Dama mi
3. mai:
PAGANS MIND TT 1 Through osiris eyes
SONDRE BRATLAND TT 2 Luftslott i det blå
MEMORY BAND TT 3 Porsgrunn min by
4. mai:
RONALD TT 1 Sommer ved Eidangerfjorden
SEBASTIAN FINN TT 2 Matters of the heart
HEDDAL LOVERS TT 3 Du får ikke Heddal ut av meg
7. mai:
RIGMOR DØRUMSGAARD TT 1 Et hav av minner
DIZZIE TUNES TT 2 Mette Mette
JØRN LANDE TT 3 Bridges will burn
8. mai:
SIXPACK TT 1 On my own
STEPHEN ACKLES TT 2 Hey you
VESLEMØY SOLBERG TT 3 La humla suse
9. mai:
PRÅM OG SILL TT 1 Skipssekken
E-76 TT 2 Sauekjøt
KNUT BUEN TT 3 Bruremars frå Seljord
10. mai:
ALF CRANNER TT 1 Båt til lyst
NI LIV TT 2 Det var den gong
DIDRIK SOLLI TANGEN TT 3 My heart is your
11. mai:
ODD NORDSTOGA TT 1 Kveldsong for deg og meg
JOHN SNOW TT 2 Run
SPUTNIK TT 3 Skilles Johanne
14. mai:
BJARNE ØVERBØ TT 1 Sterke-Nils brenner tjøru
DRANGEDAL BORTFORKLARING TT 2 Den gode nabo
ATLE PETTERSEN TT 3 Shine
15. mai:
ÅGE SAMUELSEN TT 1 I en måneskinnsnatt
ÅSNE VINJERUI/LARS OLE HAGEN TT 2 Heim te Vinje
ABSINTH TT 3 Smil
Disse er videre til finalen:
2. mai: Odd Nordstoga, Ein farfar i livet
3. mai: Pagans Mind, Through osiris eyes
4. mai: Ronald, Sommer ved Eidangerfjorden
7. mai: Rigmor Dørumsgaard, Et hav av minner
8. mai: Veslemøy Solberg, La humla suse
9. mai: Pråm og Sill, Skipssekken
10. mai: Ni liv, Det var den gong
11. mai: Sputnik, Skilles Johanne
14. mai: Bjarne Øverbø, Sterke-Nils brenner tjøru
15. mai: Absinth, Smil