10.02.2012

– Oste av lykke

Nett-TV: Se kreasjonene til designeren

Ragnhild Dalen fikk i oppgave å designe klær av dekkene til Tommy Sharif. Det fikk hun pris for.

I forrige uke ble hun sammen med seks andre plukket ut blant rundt 50 designerspirer til å vise fram klærne sine under en visning i regi av Norsk Moteforum.

Etter visningene vant hun Moteukas designkonkurranse.

– Jeg ble glad og overrasket, og oste av lykke da jeg mottok prisen. Det betyr mye for meg, forteller hun til NRK.

Dalen, som kommer fra Dalen i Telemark, går tredje året på moteskolen Esmod.

Ragnhild Dalen (Foto: Lars Tore Endresen/NRK)

Ragnhild Dalen skal ha utstilling på motorsykkelbutikken CBP i Skien.

Foto: Lars Tore Endresen/NRK
Ragnhild Dalen (Foto: Lars Tore Endresen/NRK)

Legg merke til denne noe spesielle ringen Dalen har designet.

Foto: Lars Tore Endresen/NRK
Les også:

– Ville gjøre det til noe sensuelt

Et av oppdragene hun fikk var å designe antrekk av gjenbruksmaterialer blant annet fra dekkbutikken til Tommy Sharif.

– Jeg begynte bare å tegne skisser, og tenkte slanger på dekk. Det var mange runder former. Jeg ville gjøre det til noe sensuelt på en kvinnekropp.

Det ga resultatet, og Dalen fikk vise klærne sine på en visning.

– Det var veldig stort. Det var mange mennesker som så på, og klærne ble vist på modeller. Det var første gangen jeg gjorde det på ordentlig.

Vil jobbe som designer i utlandet

– Hva kan dette bety for karrieren din?

– Det er en fin ting å ha på CV-en min. Nesten alle i motebransjen vet om denne konkurransen, og prisen kan hjelpe meg framover, forteller designeren.

Nå er planen å bli ferdig med skolen, og drømmen..

– Drømmen er å jobbe som designer i Norge eller utlandet, forteller Dalen.

Banner valgresultat 2011 468x110