Åpen skole fra 8-22
Leksehjelp, kafé, teater og fotball er noe av det som står på planen etter skoletid når Vestsiden skole i Porsgrunn åpner nytt oppvekstsenter til høsten.
Publisert 31.03.2006 07:25.
- Skriv ut
Og dersom alt går etter planen, vil skolen, i samarbeid med byens lag og foreninger holde åpent fra klokken 8 på morgenen til klokken 22 om kvelden.
- Dette er fremtiden, sier skolens inspektør Tove Grotnæss Johansen.
Dette er fremtiden

Elevrådsleder Tina Amundsen sammen med flere medelever ved Vestsiden skole.
Foto: Anita Moland/NRKSkolen bygges nå ut for 150 millioner kroner og den skal bli en topp moderne skole som skal gi elevene helt nye tilbud. Og ett av dem er altså å holde skolen åpen for elevene i 14 av døgnets 24 timer.
- Det er viktig å være i aktivitet slik at kroppen ikke bare blir sittende foran en tv eller en dataskjerm. Vi må stikke fingeren i jorda og tenke på hvordan norsk skole skal være, sier Grotnæss Johansen.
Samfunnet er i forandring og Grotnæss Johansen mener det er viktig å følge med på den forandringen.
- Elevene kan glede seg
Elevrådsleder ved Vestsiden skole Tina Amundsen, har nå fått se byggeplassen som skal bli den nye skolen og hun sier at elevene kan glede seg.
- Dette blir veldig bra, jeg ble kjempe overrasket over hvor bra det blir, sier hun.
Nå søker skolen fylkesmannen om prosjektmidler for fysisk aktivitet og gratis mat i skolen. Og innen skolestart 2006 står nybygget til 150 millioner kroner klart.
Kommune: Porsgrunn
Siste: Telemark
Siste riksnyheter
Baku: Den vakre byen ved havet - Ber FN om hjelp etter ny massakre
- En drept og åtte såret i skuddrama
- Partane i Oslo-meklinga tek pause
- Vil ikke myke opp egenkapitalen
- 90 drept i angrep på syrisk by
- Brasils president med miljøveto
- Pingvin fanget i Tokyo
- BI-lærer anklages for juks
- Nordmann blir klimatopp
- Svenn Stray er død
- Pavens butler arrestert
- Valgthriller i Egypt
- Massearrestasjoner i Baku
- Tre drept i bombeangrep i Tyrkia
- E18 stengt etter ulykke
- Historisk hendelse i rommet
- To hardt skadd i trafikkulykke
- Ble stående på jernbanesporet
- Varsler kaos i flytrafikken






Guardiola tok farvel med cupgull