15.03.2010

"Ulv" var Husky

Politiet fikk inn en rekke tips fra folk som har sett en ulv i Ås sentrum i dag. Nå viser det seg at det var en hund av rasen Siberian Husky.

En rekke personer så det de trodde var en ulv i Ås i dag. Blant annet ble dyret sett i Sentralkrysset i sentrum.

- Flere jegere, som påberoper seg å være godt kjent med hvordan ulver ser ut, mener å ha sett en ulv, så vi har ingen grunn til å tvile på dette, sa politiførstebetjent Svein Valle ved Ås lensmannskontor.

Men noen fikk fotografert dyret og sendte det til en ulveforsker. Konklusjonen etter å ha gransket bildet er at det ikke var ulv, men en hund av typen Siberian Husky.

Ulven hadde forvillet seg inn i Ås sentrum. Ulven på bildet holder til på Langedrag. Foto: Per Løchen / SCANPIX.Ulven hadde forvillet seg inn i Ås sentrum. Ulven på bildet holder til på Langedrag. Foto: Per Løchen / SCANPIX.

Lagde kø og trafikkaos

Dyret oppholdt seg i nærheten av et boligfelt.

Det er ganske mye trafikk i området og "ulven" skapte dermed kø.

- Vi fikk meldinger om at den skapte kaos i trafikken, det var sikkert folk som var nysgjerrige og stoppet opp for å ta en titt på dette, sier Valle.

Jakten på "ulven" var resultatløs.

Siste fra Østlandssendingen

Siste: Østlandssendingen

Siste: Østlandssendingen

Magasin: Østlandssendingen

Siste: Riksnyheter

Eldre saker fra NRK Østlandssendingen