26.05.2012

Hvor i Nordland?

Vår populære geografi-konkurranse er tilbake med nye oppgaver og 3-dimensjonale kartbilder fra fylket. Bli med og finn ut hvilket sted i Nordland vi skal fram til! To ganger i måneden trekker vi ut en vinner som får et flott krus!

Det strømmer på med svar til vår populære nettkonkurranse, der vi ved hjelp av 3D-teknikk presenterer tredimensjonale bilder av et sted i fylket.

Spørsmålet er:

Hvor i Nordland er dette? Hvis det blir vanskelig - tenk deg at du sitter i cockpiten i et fly på tur nordover og ser utover landskapet... Vi er ute etter navn på sted, fjord, fjell, øy eller vann som er markert med rødt kryss eller rød pil på bildet. Denne gangen spør vi etter navnet på tettstedet der pilen peker.

Ta fram atlaset og bli med i konkurransen! Kjenner du igjen stedet, så send oss en e-post med svaret til svar.nordland@nrk.no innen mandag 6. februar 2006.

Og vinneren blir den lykkelige eier av et NRK Nordland-krus!

Forrige runde:

Svaret i forrige runde var Bogen i Ofoten. Og dyktig kartleser og heldig vinner denne gangen ble Harriet Ytterstad fra Narvik. Vi sender krus og gratulerer!

Se også

Banner valgresultat 2011 468x110

Siste: Nordland

Bildegalleri Nordland

Siste riksnyheter

nrk.no/sport

Siste: Nordland

Banner valgresultat 2011 174x220