11.02.2012
SISTE FRA NRK.NO

Så du Norge Rundt på fredag?

Norge Rundt  (NRK)

Da kan jeg love deg at du ikke var alene.

– Dette er veldig gøy, da vi så tallene i forrige uke måtte vi feire. Da ble det kransekake og champagnebrus, sier redaksjonsleder i Norge Rundt Dagmar Blaasvær.

1.088.000 seere

Og grunnen til feiringen er at seertallene den siste tiden har nådd nye høyder. 1.003.000 i uke 8 og 1.088.000 seere i uke 9.

Dagmar Blaasvær (NRK)

VELDIGE GLADE: Redaksjonsleder i Norge Rundt Dagmar Blaasvær er kjempe glad for de gode seertallene.

NRK

– Vi har ikke alle tallene for de 34 årene vi har vært på lufta, men vi tror dette er de høyeste tallene vi noen gang har hatt. Over en million seere er bra, sier hun.

Og alle i redaksjonen synes det er veldig bra at folk liker det de sender.

– Vi jobber hardt med å lage gode programmer med historier som folk liker, sier hun.

Noen klar grunn til at tallene har økt slik de har de siste to ukene finner redaksjonen likevel ikke.

– Etter at Dagsrevyen ble 40 minutter lang så virker det som om folk følger med videre over til oss. Det kan jo være fordi andre kanaler da er midt i sine programmer, sier hun.

HER KAN DU SE DEN POPULÆRE SENDINGEN: Norge Rundt 5. mars 2010

– Må fornye oss

Redaksjonen har det siste halvåret jobbet for å forbedre seg.

– Vi har holdt på i 34 år, vi må fornye oss samtidig som folk skal kjenne oss igjen, sier hun.

Og det mangler ikke på tilbakemeldinger. Den nyopprettede Facebook-siden er ett av stedene du kan gi programmet tilbakemelding.

– Ellers har vi det siste opplevd en seerstorm etter at programleder Christina hadde på seg en vest i ett av programmene. Folk ønsker seg mønsteret slik at de kan strikke seg en slik. Men den finnes nok ikke, for vesten har hun fått fra Island, sier Blaasvær.

Naturen i forkjøpet

Likevel vil de prøve å hjelpe så nå legger de ut et nærbilde av vesten på sine Facebook-sider slik at de som er riktig fingenemme kan telle ut mønsteret der.

Og fredag er det nytt program og alt nå kan vi røpe at mye skal dreie seg om å komme naturen litt i forkjøpet. Da skal programleder Christina Støp sammen med Kristin Voreland lage vårstemning i området rundt Skansen Brannstasjon i Bergen.

Siste: NRK Hordaland

Verradar Vestlandet

Radar Vestlandet

Nyhetsarkiv Hordaland