Reiser Europa rundt for Kiss

PUNGER UT: Finn Håkon Rødland og Pål Jeppsson er to av flere titalls norske Kiss-fans som skal se bandet i Oberhausen fredag kveld.
Foto: Roy Hilmar Svendsen/NRK- De melker fansen og vil bare tjene penger. Men vi er lettlurte og punger ut, sier norske Kiss-fans i Tyskland.
Publisert 09.05.2008 19:15.
- Skriv ut
OBERHAUSEN, TYSKLAND (NRK): Fredag kveld starter Kiss sin Europa-turné, som i månedsskiftet mai/juni bringer dem til Oslo og Bergen. Blant 13.000 ravende gale fans i tyske Oberhausen i kveld, finner vi også en rekke norske fans som ikke syns det er nok å se heltene i Norge.

- VARER EVIG: Paul Stanley hevder Kiss kan fortsette uten ham.
Foto: Stig Karlsen/NRK- Må bare ha mer! Det er moro å se Kiss andre steder en bare i Oslo. I morgen bærer det til München for å se dem der, sier Cato Bråthen til NRK.
- Kiss kan fortsette uten meg
Torsdag fikk NRK et eksklusivt intervju med Kiss inne i König Pilsener Arena, hvor de i kveld holder konsert. Da gikk frontfigur Paul Stanley langt i å antyde at Kiss kan holde det gående inn i evigheten.
- Du kan vise et bilde av Kiss til hvem som helst i hele verden, og de vil kjenne igjen gruppen og ansiktene. De vet kanskje ikke navnet på hvert enkelt medlem, men de vet at det er Kiss. Så kan Kiss holde det gående uten noen originale medlemmer? Absolutt. Jeg håper at du kan ta dine barnebarn med på Kiss-konsert, og at de også kan ta sine barnebarn med for å se Kiss, sa Paul Stanley til NRK.

STORT TEAM: Noen av de flere titalls norske Kiss-fansene i Oberhausen i dag.
Foto: Roy Hilmar Svendsen/NRKLES OGSÅ: - Vi driver ikke veldedighet
Punger ut for å møte Kiss
Den tanken faller ikke i god jord hos alle Kiss-fans.
- Kiss er en industri som nok kan leve sitt eget liv videre også etter Gene (Simmons) og Paul, selv om det vil bli veldig rart for oss. For meg selv ville det vært helt uaktuelt å se Kiss uten dem, sier Pål Jeppsson.

KØ FØR KONSERTEN: Kiss-fansen begynte å samle seg allerede i firetiden fredag.
Foto: Roy Hilmar Svendsen/NRKSammen med kameraten Finn Håkon Rødland skal han se hele fem Kiss-konserter i år: Oberhausen, München, Oslo, Bergen og Stockholm. En liknende tur for å se et Kiss helt uten originalmedlemmer utelukker de begge.
LES OGSÅ: Ace Frehley til Norge i juni
- Jeg kunne nok ha sett dem én gang i Oslo, men jeg hadde aldri reist utenfor Norges grenser for å se et slikt band. Det er vondt nok å se dem slik, uten Ace Frehley og Peter Criss, sier Jeppsson.
- Vi er lettlurte!

BERGEN-PROMO: En Kiss-fan fra Bergen sparer ikke på kruttet i Tyskland.
Foto: Roy Hilmar Svendsen/NRKLikevel tvilte de aldri da muligheten til å møte heltene dukket opp tidligere i vår. For bare rundt ti tusen norske kroner får kompisene lov til å hilse på bandet i Stockholm senere i sommer. Da får de noen håndtrykk, en t-skjorte og et bilde sammen med bandet.
- De melker fansen. Kiss tjener pengene sine på konserter, merchandise og slike ting. Det må vi bare forholde oss til. Vi er lettlurte og betaler det de vil ha. Men er det verdt det? JA! sier Rødland.
nrkhordaland.no er på plass i Oberhausen og gir deg alt om konserten.
(NRK)

Turnéstart for Kiss



Hærverk Bybanen
– Munch-siktet jobbet på Stortinget
- Vi skal havne blant de fire beste
Kan bli aktuell for Viking-kampen
Fått pilot til luftambulansen
