Får trene med svenskene!

Jan Egil Andresen ble vraket fra det norske langrenns-landslaget. Nå har han tilbud om å trene med det svenske landslaget.
Foto: Tor Richardsen/ScanpixJan Egil Andresen fra Elverum ble vraket fra langrenns-landslaget etter en mislykket OL-sesong. Nå har han tilbud om å trene med det svenske landslaget!
Publisert 10.10.2006 14:26. Oppdatert 10.10.2006 15:08.
- Skriv ut
Østlendingen skriver at Andresen, på fleip, sendte ei tekstmelding til Sveriges landslags-trener Inge Bråten, og spurte om han kunne bruke ham som saftblander for de svenske løperne! Bråten svarte ikke på meldinga, men under Kirkebakken Grand Prix i Hamar i august møttes de to. Da kom Inge Bråten, opprinnelig fra Åmot, med tilbudet til Hamar-løperen om å trene med det svenske landslaget.
Nytt liv
Jan Egil Andresen er nå på treningsleir i Ramsau i Østerrike sammen med løpere fra Team Sirdal. Han sier til Østlendingen at han fikk «et nytt liv» da han ble vraket fra landslaget i vår. Det var da han meldte seg som saftblander for svenskene! Den vrakede landslagsløperen forbereder seg på sesongen etter sitt eget opplegg. Dersom det passer, kan han delta på samlingene til det svenske langrenns-landslaget. Og de hadde som kjent stor suksess i OL med de norske trenerne Inge Bråten og Thomas Alsgaard.
SE NETT-TV HER:
Siste nytt fra Hedmark og Oppland
Siste nyheter
NRKsport.no
Flere nyheter fra NRK Hedmark og Oppland
Dobbelt-seier i ishockey - Fotballproffe amatører
- Gammel-ordføreren sang i protest
- Ostehøvelfabrikken solgt
- Revansj i retten
- E6 ryddet
- Kongsvinger mørklagt
- Slutter med biodiesel
- Randsfjordferga i gang igjen
- Flere av dyrene blir avlivet
- Er dette landets frekkeste ekorn?
- Vil redde skolen med vafler
- Vogntog i grøfta
- Damenes Aften tok gull
- – Reven blødde og skalv
- Stjal gull og diamanter
- Fall hindret fullt hus
- Kjørte seg opp ni plasser
- Ikke pallen i dag heller
- Overstadig beruset bilist på E6
- Endeleg løsna det for Gaustad
- Sjuåring påkjørt på Tynset
- Frontkollisjon på glatta
- Pallen glapp for Johaug
- Dobbelt Berger på Beitostølen
- Dårligst hyttesalg i Trysil
- Ber om seks år for voldtekt
- Bilist svevde 36 meter av vegen
- Uvanlig klimafjøs
- Tatt i 200 km/t i 80-sone


Bolighus på Dombås brant ned
Forsker fant Jesu «dødsattest»
Utsatte Mueller-saken