Fortsatt Venstre-garanti mot Frp

Venstre-leder Lars Sponheim sier at partiet hans vil være i opposisjon til alle regjeringer der ikke Venstre er med.
Publisert 25.07.2008 14:02.
- Skriv ut
Nestleder i Venstre, Ola Elvestuen, åpnet tidligere i dag for at Venstre kan komme til å støtte en Høyre-Frp-regjering om det blir aktuelt.
- Det er dette vi har gjort i Oslo, og det har gitt gode resultater. Det er det samme vi må gjøre også nasjonalt, sa Elvestuen i NRKs Politisk kvarter.
- Forsatt garanti mot Frp
Dette avviser imidlertid Lars Sponheim. Han sier at garantien om å hindre en regjering der Fremskrittspartiet er med, står fast.
- Venstre vil ikke sitte i regjering med Fremskrittspartiet. Vi vil heller ikke være støttegrunnlag for en regjering der Fremskrittspartiet er med, og derfor så vil vi være i opposisjon og imot en regjering der Fremskrittspartiet deltar. Den garantien gir Venstre til velgerne, sier Venstre-leder Lars Sponheim.
Det var SVs nestleder Bård Vegar Solhjell som i går etterlyste en klar holdning fra partiets side etter at Venstre i Oslo igjen åpnet for et samarbeid med Frp.
(NRK)Venstre
- Må ta et oppgjør med drikkekulturen
- Finnøy-ordfører overtar lederverv
- Imponert over Schwarzenegger
- Venstre vil ha dyrere røyk
- Unge Venstre åpner for Frp
- Venstre er vinneren i april
- Venstre utsetter fylkesmann-vedtak
- Langar ut mot skule-Kristin
- Venstre under 3 prosent
- Skei Grande blir irritert av Høyre
- Abid Raja gjør helomvending

Stabilt for skadde etter bilulykke
Vil hjelpe tolkene i Afghanistan
