Han jobbet med brøyting var på jobb på fylkesvei 813 i ved Storjordlia i Beiarn han så at sjåføren av firhjulstrekkeren bilen mistet veigrepet og ble slynget opp mot autovernet, skriver Avisa Nordland.
Krøp uskadd ut
Sjåføren og de to passasjerene kom seg uskadd ut av bilen. Nesbak sier bilføreren hadde flaks som ble stående fast på autovernet.
– Nedenfor autovernet er det svært bratt. Hadde bilen fortsatt sin ferd over autovernet kunne det gått riktig galt, sier han til NRK.no.
Svært glatt på veiene
TETT SNØ: Viking måtte rykke ut å få løs en personbil som hadde kjørt seg fast i Kangerura på Vestvågøy.
Foto: Max M ManusDet voldsomme snøfallet i påsken har gitt såpeglatte veier og vanskelige kjøreforhold flere steder i Nord-Norge.
E10 i Nordland er nå stengt i ett felt i en bakke mellom Svolvær og Børratunnelen på grunn av berging av et vogntog som står fast.
Skred og kolonnekjøring
Snøskred preger trafikken i ytre deler av Troms. På Senja er Fv 86 stengt mellom Hamn i Berg kommune og Gryllefjord kryss i Torsken. Vegen blir ikke åpnet i dag. Videre inn i Berg kommune er Fv 862 stengt både på strekningene Bergsbotn-Straumsbotn og Mefjordaksla-Senjahopen.
I Finnmark er det dårlig på deler av Nordkinnhalvøya, flere veger der har kolonnekjøring.
Vegtrafikksentralen i Nordland melder om flere utforkjøringer og bilberginger både skjærtorsdag og langfredag.
Tidligere i dag var E 10 ved Sakrisøya mellom Å og Leknes stengt – også her var det en bilberging som stengte veien.