22-åring dømt for seksuell omgang med 14-åring

Like etter at 22-åringen hadde sonet fengselsstraff for seksuell omgang med en mindreåring, gjorde han det samme igjen. – Han har ikke tatt inn over seg alvoret, sier retten.

Mannen fra Andøy i Vesterålen fikk dommen på to og et halvt års fengsel i Vesterålen tingrett, skriver Andøyposten.

Tingretten har lagt vekt på at mannen er straffedømt for tilsvarende forhold tidligere, og av den grunn er straffen skjerpet.

Mannen var akkurat ferdig med soning for et lignende forhold, da han på nytt forgrep seg på en mindreårig.

Har hele tiden nektet

Retten mener det viser at mannen ikke har tatt inn over seg alvoret i handlingen.

Mannen har hele tiden nektet for å ha hatt samleie med jenta, og mener han bare hadde med henne som passasjer i bilen sin.

Må betale 40.000

Retten la imidlertid vekt på forklaringen til fornærmede og det faktum at hun ga uttrykk for at hun ikke ønsket å ha samleie.

– Tiltalte har utnyttet fornærmedes umodenhet til egen seksuell tilfredsstillelse, heter det i dommen.

22-åringen må i tillegg til fengselsstraff betale 40.000 kroner til offeret.