11.02.2012

Stille for Idol-Margaret

<b>- Jeg er her ennå!</b> Margaret Berger har ikke tenkt å ta farvel. Foto: Gunnar Lier, Scanpix.- Jeg er her ennå! Margaret Berger har ikke tenkt å ta farvel. Foto: Gunnar Lier, Scanpix.

Etter flere måneders konstant hardkjør, er det nå stille dager for Idol-toer Margaret Berger.

NTB

- Det var litt trist. Det ble plutselig så stille, i alle fall for min del. Samtidig har det vært godt å komme tilbake til virkeligheten. Idoltilværelsen er tross alt en falsk tilværelse, sier Margaret Berger til Adresseavisen.

Vil gi ut plate

Da Idol-finalen gikk av stabelen for to uker siden var det rogalendingen Kjartan Salvesen som vant.

Toeren Margaret Berger har brukt den siste tiden på å summe seg, og til å tenke på framtidsplaner. De inneholder absolutt en plateutgivelse, avslører hun.

- Det er forhandlinger på gang, det er alt jeg kan si. Jeg har kontakt med et management, men det er såpass ferskt at jeg ikke kan si noe om hvem det er.

Men ting ser ut til å ordne seg.

Bedre med andreplass

Hun tilføyer at andreplassen passer henne bra.

- Jeg tror Kjartan vil få mer ut av seieren enn det jeg hadde klart. Samtidig tror jeg at jeg kan få mer ut av det å bli nummer to enn han hadde gjort. Så alt i alt ble ting slik de skulle.

Margaret Berger går fortsatt i andre klasse på videregående, og akter å fullføre utdanningen.