NRK Lydverket

NRK P3
NRK Lydverket Podkast NRK Lydverket RSS

LYDVERKET ANMELDER

Maskinen

Boys II Men
Them Crooked Vultures

Them Crooked Vultures
Miike Snow

Miike Snow
Tellusalie

The Man Across The Fountain
Robbie Williams

Reality Killed the Video Star
Kent

Röd
Les flere anmeldelser

Sorter på terningkast:

Se og hør Lydverket radio om igjen!

Get the Flash Player to see this player.
... eller last ned som podkast!

Siste poster

Arkiv

Alice In Chains uten filter

Lydverket vs. Alice In Chains Foto: Stephan Reis, NRK

Med ny vokalist og nytt album har Alice In Chains klart det få trodde var mulig. De har gjort et solid comeback, og de har levert en plate som tar seg godt ut ved siden av de klassiske albumene de ga ut på 90-tallet. Lydverket møtte Alice In Chains i Seattle i september, og her er hele intervjuet med grungelegendene:

Med det nye albumet Black Gives Way To Blue er Alice In Chains tilbake etter hele 14 år. Karrièren ble lagt på is da vokalisten Layne Staley døde av en overdose i 2002. Men etter å ha fått en enormt varm mottakelse på en veldedighetskonsert tre år senere, begynte de så smått å gjøre konserter igjen, nå med William DuVall som vokalist.

Turneringen ga mersmak, og de bestemte seg for å spille inn et nytt, selvfinansiert album i Dave Grohls studio i Los Angeles. Den enorme skepsisen fansen har hatt mot William DuVall ser nå ut til å forsvinne til fordel for begeistring for lyden av Alice In Chains anno 2009, og vi møtte hele den herlige hurven til intervju i Seattle 23. september. Vel bekomme!

Postet iMusikk||
Posten er tagget med: , , , , , , , , , , , ,

11 kommentarer »

  1. Postet av Kåre G

    November 4, 2009 klokka 23:44.

    dette er fine ting

  2. Postet av Finni

    November 4, 2009 klokka 23:54.

    Vet ikke hvor mange ganger jeg har hørt på det nye albumet deres. Siden jeg hørte låta Check my Brain på radio ble jeg introdusert til en helt ny verden av musikk. Takk Alice in Chains for en vanvittig rå plate!

  3. Postet av Snuppa

    November 5, 2009 klokka 0:16.

    Alice In Chains FTW!

  4. Postet av Gøran Henriksen

    November 5, 2009 klokka 0:26.

    Fin gjeng:)

    God valuta for lisenspengan:)

    Well done Lydverket!

  5. Postet av Kåre G

    November 5, 2009 klokka 0:41.

    “Brick door”? Kristin …

  6. Postet av Tweets that mention NRK Lydverket » Alice In Chains uten filter — Topsy.com

    November 5, 2009 klokka 0:55.

    [...] This post was mentioned on Twitter by Torgeir Waterhouse, NRK Lydverket and Britt Helén, Stephan Reis. Stephan Reis said: Alice In Chains uten filter: Vi møtte bandet i #Seattle, og her ligger intervjuet i sin helhet: http://bit.ly/2Az7VW [...]

  7. Postet av Kristin Winsents

    November 5, 2009 klokka 11:31.

    Kåre G: sier jeg virkelig brick door? Det å legge ut hele intervjuer gjør at man blottstiller seg og sine eventuelle språkblemmer. Ha ha, synes brick door er et flott nytt uttrykk, som jeg kommer til å bruke flittig i andre intervjuer!

  8. Postet av Bjørn

    November 5, 2009 klokka 13:49.

    Flott intervju! Enormt kult at dere deler hele intervjuet med folket. Kudos.

  9. Postet av Kåre G

    November 5, 2009 klokka 14:09.

    ingen problem, kristin, men la du merke til hvor ofte AiC - gutta sier “you know?” (Spesielt Sean Kinney)

    og veldig kult med “uten filter”.

  10. Postet av Kjetil N

    November 5, 2009 klokka 19:15.

    Tusen takk - gleder meg bare enda mer til konserten i Paris!! Ikke mye nykker hos disse gutta!!

  11. Postet av teppemann

    November 8, 2009 klokka 11:31.

    tusen takk for fine saker uten filter!

RSS feed for kommentarer på denne posten · TrackBack URI

Legg igjen en kommentar

Hvordan får jeg ikon når jeg kommenterer?

For å få ditt eget ikon når du kommenterer på en artikkel må du lage en konto på gravatar.com. Dette er en gratis-tjeneste. Du bruker epost-adressen din du har registrert hos gravatar.com når du kommenterer her og ikonet ditt dukker opp automatisk.

Vil du se LidoLido live?


Hver uke får 100 publikummere være med Asbjørn og resten av Lydverket på TV-opptak i Oslo. Tirsdag spiller LidoLido på vår livescene.
Skaff deg gratis billett nå!


Elsker eller hater du den norske musikkeksporten?

Vis resultatet

Siste kommentarer

Følg Lydverket

Lydverket vil at du skal besøke

Greven er tilbake: rasisme, hat og en hvit Gud

Blackmetalere oppfører seg som “negre og homser”.

Se ukens sending

Ukens TV-sending med bl.a. Kråkesølv, Tori Amos, Joan As Police Woman og Datarock live er servert.

Lydverket Spanderer ble til ny singel fra Beach House

“Norway” ble til på en togreise fra Bergen til Oslo

Lydverket har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.

Opphavsrett NRK©2009 - Telefon: 815 65 900 - E-post: info@nrk.no