Lonely Planet-forfatter diktet i reisebøker
En av forfatterne bak Lonely Planets svært populære reisebøker sier at han både fusket og diktet i bøkene han har skrevet.
Publisert 14.04.2008 10:00. Oppdatert 14.04.2008 10:13.
- Skriv ut

– De betalte meg ikke godt nok til at jeg hadde råd til å reise til Colombia. Jeg skrev boken i San Francisco, sier Lonely Planet-forfatter Thomas Kohnstamm.
Thomas Kohnstamm har skrevet om lag ti bøker for Lonely Planer fra Sør-Amerika. I en ny bok skriver han nå at han har skrevet av og funnet på store deler av reisebøkene.
Skrev om Colombia uten å besøke landet
Blant annet skal han ha skrevet en hel guidebok om Colombia uten å ha besøkt landet, skriver Jyllands-Posten.
– De betalte meg ikke godt nok til at jeg hadde råd til å reise til Colombia. Jeg skrev boken i San Francisco. Jeg fikk opplysninger fra ei dame jeg var sammen med og som var på det colombianske konsulatet, skriver han ifølge den australske avisen Daily Telegraph i sin nye bok.
Kommer reiselivforfattere til helvete?
Boken «Do Travel Writers Go To Hell?» kommer etter planen ut 22. april og handler om livet som reisebokforfatter.
Janet Slater i Lonely Planet sier Kohnstamms bøker nå blir gjennomgått med lupe. En foreløpig gjennomgang skal ikke ha avdekket noen feil. (NTB)

Punkutstilling




























