11.02.2012

Toppkarakter for Nordstoga

Full pott og årsbeste i Norsk på norsk for Odd Nordstogas da hans nye plate "Heim te mor" ble anmeldt.

Årsbeste i Norsk på norsk: 10 poeng av 10 mulige da  Nordstogas nye plate Årsbeste i Norsk på norsk: 10 poeng av 10 mulige da Nordstogas nye plate "Heim te mor" ble tatt under lupen. (Foto: Foto: Per Ole Hagen)

Norsk på norsk sin plateanmelder Atle Bredal likte svært godt det han hørte da han skulle vurdere Odd Nordstogas nye plate. - En kanonplate. Odd Nordstoga har helt klart gjort det igjen. Dette er en innertier, sa Atle Bredal da han oppsummerte sin dom over "Heim te mor" i Norsk på norsk.

Hver eneste uke vurderer Norsk på norsk nye, norske plater. Odd Nordstoga er den første i år til å få toppkarakter. Atle Bredal er ikke i tvil om at Odd Nordstogas plate vil ruve i platelandsskapet i lang tid framover.

Plateanmelder Atle Bredal i Norsk på norsk full av lovord om Odd Nordstoga sin nye plate. (Foto: Jørn Gjersøe, NRK.)Plateanmelder Atle Bredal i Norsk på norsk full av lovord om Odd Nordstoga sin nye plate. (Foto: Jørn Gjersøe, NRK.)

Årets plate

- Dette er årets norske plateutgivelse. Dette er en plate å bli både glad av og glad i, sa Atle Bredal.

Etter kjempesuksessen med plata "Luring" og spesielt melodien ”Kveldssong for deg og meg” som bare i NRK P1 lå på A-lista over plater som spilles oftest i over to måneder, har forventningene til neste plate vært enorme.

Odd Nordstoga selv har bevisst tatt seg god tid og en pause før den nye plata nå kom. Opp gjennom årene har Nordstoga gjort mye ulikt og med "Luring" klarte han å kombinere alt han har holdt på med i en plate som fikk en utrolig god mottakelse.

"Heim te mor" er i samme gate som "Luring" og Atle Bredal er overbevisst om at Odd Norstoga igjen har truffet blink og vil nok en gang glede et stort publikum med nye melodier.

- Suksessen tror jeg ikke blir mindre med denne platen enn den forrige, oppsummerte Atle Bredal.

"Heim te mor" fra den nye plata er allerede på P1s A-liste og denne melodien og mange andre vil nok bli å høre titt og ofte både i NRK P1 og på mange andre kanaler i dagene og ukene framover.