21.10.2014

A, B og C-lista uke 44 2011

(31.10 - 06.11.2011)

A-lista:

Adele - Set Fire to the Rain
(Adele Adkins + Fraser T Smith)
Fra album: 21
XL Recordings XLCD 520

Stian Fjelldal - Æ vil heim
(Stian Fjelldal)
Warner Music Norway 5051865-9977-2-6

Maria Mena - Homeless
(Martin Sjølie + Maria Mena)
Sony Music Entertainment Norway

Kaizers Orchestra - Drøm videre Violeta
(Janove Ottesen)
Petroleum Records

Staut - Slepp me inn
(Ørnulf Juvkam Dyve + Dag Arve Sandnes)
Grammofon GRAMS 1111

Odd Nordstoga - Bestevenn
(Odd Nordstoga)
Universal Music Norway

CC Cowboys - To hjerter og en sjel
(Magnus Grønneberg)
Fra album. Innriss
Warner Music 5052498-6167-2-5

Ane Brun - Oh Love
(Ane Brun)
Fra album: It All Starts With One
Balloon Ranger DEMCD 12

Jan Eggum - Litt lenger
(Jan Eggum)
Fra album: Kjærlighet & ærlighet 2
Grappa GRCD 4353-2

Mayer Hawthorne - The Walk
(Mayer Hawthorne)
Universal Republic

Nick Lowe - Sensitive Man
(Nick Lowe)
Proper

B-lista:

Katzenjammer - Rock-Paper-Scissors
(Robert Ellis Orrall + Katzenjammer)
Sonet + Universal Music Norway

Åshild Mundal - Lukklegaste i verdi (NY)
(Åshild Mundal)
Fra album: Fritt fall
mbn N 50127-2

Jonas Fjeld - Ryggen fri
(Jonas Fjeld + Bent Bredesen + Finn Tore Tokle + Ole Paus + Thomas Landaas Eriksen)
Fra album: Hjemmeseier
Columbia 88697928342

The Jayhawks - Hide Your Colors
(Gary Louris + Mark Olson)
Fra album: Mockingbird Time
Rounder 618 650-2

Lana Del Rey - Video Games
(Lizzy Grant + Justin Parker)
Stranger Records + Universal Music Norway

Christina Perri - Jar of Hearts
(Christina Perri + Barrett Yeretsian + Drew Lawrence)
Atlantic

Jonas Alaska - Tonight
(Jonas Aslaksen)
Jansen Plateproduksjon 7041881380532

Ed Sheeran - The A Team
(Ed Sheeran)
Atlantic

Jim Stärk - Rainy Love Sounds
(Einar Stokke Fadnes)
Universal Music Norway

Beyoncé - Love on Top
(Beyoncé Giselle Knowles + Shea Taylor + Terius Youngdell Nash)
Fra album: 4
Columbia 88697908242

Vishnu + Dagny - Run River Run
(Tor Thomassen)
Big Dipper

C-lista:

Ni Liv - Gruble i kor (NY)
(Jon Solberg)
Fra album: Langhelg
Norsk Amerikaner NA 21 D

Jamie Woon - Lady Luck
(Jamie Woon + Nemo Jones)
Candent Songs + Polydor

Monika Nordli + Steinar Albrigtsen - Heim ti' deg
(Anne Dorte Michelsen + Monika Nordli + Steinar Albrigtsen)
Fra album: Fotfeste
Grammofon GRAM 1150

Bon Iver - Towers
(Justin Vernon)
Fra album: Bon Iver, Bon Iver
Jagjaguwar + 4AD CAD 3117 CD

Real Ones + Razika - Ingen kommer unna politikken
(Anna McGarrigle + Philippe Tatartcheff + Ola Magnell + Real Ones + Razika)
Universal Music Norway

Alice Gold - Cry Cry Cry
(Alice Gold)
Universal Music Norway

Coldplay - Paradise
(Guy Berryman + Jon Buckland + Will Champion + Chris Martin + Brian Eno)
Parlophone

James Morrison - I Won't Let You Go
(James Morrison + Steve Robson + Martin Brammer)
Island

Florence + The Machine - Shake It Out
(Florence Welch)
Universal Island

(Platemerke/nummer kan referere til promoutgivelser som ikke er allment tilgjengelige. Stavemåter for artister og verk kan avvike noe fra tekst på album. Det tas forbehold for feil.)

Musikklegging / formatering:


Musikkprodusentene
lydlegger en rekke av NRK P1s programmer. Alle programmer i ukedagene fra 04-22 er formatert, i helgen er langt færre program formatert. Har ukentlig musikkmøte hver mandag klokka 12, der ny musikk vurderes for spilling i kanalen.

P1s musikkprodusenter:

Terje Qvam (redaksjonssjef/musikksjef): terje.qvam@nrk.no
Atle Bredal (gruppeleder): atle.bredal@nrk.no
Elin Aandal-Herseth: elin.aandal.herseth@nrk.no
Ingrid Steiro Lægreid: ingrid.steiro.lagreid@nrk.no
Sola Johnsen: sola.johnsen@nrk.no
Finn-Ulrik Berntsen: finn-ulrik.berntsen@nrk.no
Aleksander Vallestad: aleksander.vallestad@nrk.no

Fellesmail: musikkprodusenterP1@nrk.no

Se også: Musikkprogrammene og de som lager dem