Hjelp - Søk - Brukere - Kalender
Full versjon: Storbritania rundt med bil
Debattforum > Arkiv > Avsluttede debatter > Ryk og reis
ssjolie
Jeg planlegger bilferie på de britiske øyer i sommer. Er det noen som gi meg noen tips om hva som er verd å stoppe opp ved. Jeg har vært på Warwick Castle. Det var stort. Men det jeg ønsker er mindre steder med mye kultur.
Divra
Anbefaler en tur innom York, rolig og behagelig med masser av ting å se.
Litmanen
Jeg kan ikke få rost Liverpool på nok. Byvandring langs Albert Dock med all sin historie. Beatles museet ligger her. Ta en tur opp i Penny Lane å sug inn atmosfæren og kjøp en kaffe på en av de små hyggelige kafeene.

Dessuten er folk her utrolig gjestmilde og hyggelige. Da jeg spurte om veien fulgte folk meg helt frem.

Er du glad i fotball er dette selvfølgelig et Mekka. Bare det å gå i gatene rundt Anfield Road var spennende. Bitte små murhus i hyggelige gater. Byen har i det hele tatt blitt kraftig renovert de siste 10 årene.

http://www.nrk.no/programmer/radio/ryk_og_reis/4483281.html

http://www.nrk.no/programmer/radio/ryk_og_reis/4463981.html
Walmont
Jeg vil virkelig anbefale Bath. Det er en engelsk by med romersk preg. Herlig stemning og det romerske badet som ligger i byen bør sees.
RAma
Når du skal til England vil jeg foreslå byene Aidensfield, kjent fra "Hjartet på rette staden" og Whitby (ute ved kysten). Koselige småsteder, som er veldig engelske !!
Dette er en enkel versjon av vårt hovedinnhold. For å se fullversjon med mer informasjon, formatering og bilder, vennligst klikk her.
Invision Power Board © 2001-2013 Invision Power Services, Inc.